bugün

geçmişte yaşadığınız ve hatırladıkça kahrolup kendinize kızdığınız tekrar düşünüp lan keşke o adamın ağzına çaksaydım keşke o kızı bu kadar üzmeseydim gibi pişmanlıklar yaşamanıza neden olan anlardır. mesela bir adam size bir laf etmiştir siz sesinizi çıkaramamışsınızdır. hatırladıkça o adama söversiniz ve o anı kafada tekarar kurup o adama sürekli ayar veririsiniz. tabi o adam duymaz bunları. önemli olan o an söyleyebilmektir o lafları ama yine de kendinizi rahatlatmak için yaparsınız bunu.
"keskelerin hic olmadigi bir hayat diliyorum"

- bihter ziyagil
geçmişini... arayan adamı... vs tarzda olanı ben değil ama kendisini becerme söylemi diye biliriz, çünküm boşa acını tazelersin ve geçmişte yaşamak ileri asla götürmez gemimizi. Geçmişi geleceğe taşımaksa konu o halde git konuş eskilerle tabi garanti yok yine eskiden yaşayacaklarını yaşaya bilirsin.
Hayatı sayfa seçmeli çizgiromanlara benzeten insanın diyebileceği ve o cümleyi söyledikten sonra kesin böyle böyle olmuştur diyen ve ardından da ahhh' diye ünlemlenen cümlenin anlam kazanmasına sebep olan kişinin cümlesi.
artık her şey için çok geç olduğu anlardır. önümüzdeki maçlara bakalım.