bugün

dumanlı ekrem'in, ateşinden (feride gülen) süzülen çok mühim bir inkişaf eseri...

cemaatin askere kollarının açık olduğundan bahsediyor.

"come to daddy" diyor...

okuyun:
http://www.haber7.com/artikel.php?artikel_id=141818
"Üzülerek belirtmek zorundayım ki on yılı aşkın süredir ordumuz yalnızlaşıyor. içine kapanıyor, kitlelerle irtibatını kaybediyor. Kim ne derse desin, bu ülkeyi seven herkes için acı veren bir tablo bu."

öncelikle tumanlıyı yalnız kelimesi konusunda hata yapmadığı için takdir ediyorum.
sonradaan,

ufak bir danaliz yapayım istiyorum.

adam bir 10 yıldan bahsediyor.

97'lerden.

97'de ne oldu?

28 şubat.

peki 28 şubat ne idi?

alıntılayayım hemen;

un:
refah partisi üyesi milletvekilinin ağzından "bu nasıl ülkedir ki kur'an'a laf etmek cezÂsız kalıyor da taşa küfretmek cezalandırılıyor" (atatürk'e refer atıyor kuduzcuk!) şeklinde bir beyÂnat, bir meydan okuma... iş tarikat adamlarını mecliste ağırlamaya kadar gidecek..." (thanks to gothic evil)

dos:
muhtıra verilen cenahtan inciler:
"demokrasi bizim için bir tramvaydır. gideceğimiz duraga kadar onunla gideriz."
"kanlı mı olacak, kansız mı"
"biz bu toplumun içinde yeni bir nizamı hakim kılmanın mücadelesi içindeyiz. neydi o mücadele? zamana ve zemine göre değişmeyen doğrunun iktidar olmasıdır. bu mücadeleyi iktidara getirme noktasında gerekiyorsa ne yaparım dedim. papaz elbisesi dahi giyerim. bu var mı usulün içinde? var tabii ki." (thanks to montajelemani)

--

günümüzün özgürlük havarisi cemaatçilerinden bir kardeşimiz, altında tumanı ile yazmış yine. aslına bakılırsa söyle bir durum var ki, özgürlük havarisi dediğin en azından bir 80 darbesine; haydi kör olsa 60 70 darbelerine refer etmeliydi bu yalnızlaşmayı.

ama öyle değil,

cemaatin baş üstadlarından sayılacak kenan evren'e laf eder mi hiç cemaat?

hiç aynı takımın elemanları birbirine girer mi?
laf eder mi?

etmez...

not: alıntılar saygıdeğer yazarlarımızın 28 subat 1997 darbesi başlığındaki entrylerinden yapılmıştır.
güncel Önemli Başlıklar