bugün

kerhanedeki kadını sahipsiz sanan insan eylemidir. sanıyor ki kimse evlenmiyor onunla diye o yola girdi. para kazanıyor yavrum para kazanıyor, muhtemelen de senden fazla.
görsel
(bkz: alışmış kudurmuştan beterdir) *
düzenli seks hayatı olmayan erkek bahanesidir. yargılanamaz.
kuzenimin başına gelen olay. sahipsiz, korumasız, sevgiye muhtaç sanıyor. sevmiş bir kere. umarım evlenme durumuna gelmez...
yanlış duygular, duygu karmaşası, duygu amcıklaması gibi sözlerle açıklanabilir.
motorun ruhsatını üstüne almaktır.
kadın da bu hayattan kurtulup hayatında yeni bir sayfa açmak istiyorsa gayet de hayırlı bir iştir.
erkeğin ne kadar gurursuz bir piç olduğuna delalettir.
islam dininde sevap olandır. ağırdır ve gerçekten göt ister. "erkek" olmayı gerektirir öncelikle. hiç kimseye kulak asmadan, geçmişi yadırgamadan sahip çıkabilecek kadar erkek...

ama adı "orospu" olmuştur ya bir kere. yadırgar her "namuslu" geçinen bu durumu. niye? çünkü para karşılığı yapmıştır bu işi. öte yandan;

-ay aşkım bana pırlanta aldı.
-öncekiyle anlaşamadık yenisi bana araba aldı.
-ay hiç sorma o yatakta hiç iyi değildi hem yeni sevgilim bana elmas kolye aldı.
-ihihih ay ondan da ayrıldım yenisiyle nişanlandım nişan hediyesini bir görsen...
-uff attım nişanı yenisiyle evlencem şimdi. yüz görümlüğü olarak yakut yüzük istedim.
-amaan boşadım gitti. yeni koca adayım bana ev aldı.

bunlar sorun değildir mesela. zira para değil "hediye" alıyordur bedeninin bedeli olarak. bununla evlenilebilir sorun olmaz. pehey dünya!
her delikanlının yapabileceği iş değildir. aşk-sevgi cesaret ister.
Pehlivan Alinin yapmak isteyip yapamadığı eylem (bkz: Bereketli topraklar üzerinde)
toplumumuzda ayıplanan fakat özünde asil bir davranıştır.
olay: bir abim vardı adı mehmet, onunla konuştuğumuz bir konudan kısa bir alıntı.
sene 2004; oglum bak, delikanlı arıyorsan, delikanlı kerhaneden karıyı çıkarıp nikah basana denir.
anlatmak istediği, herkesin sözde delikanlı olduğu, namus bekçisi olduğu ama çıkarı doğrultusunda kaypak olduğunun tarifi.
akraba?
konu-komşu?
eş-dost?
muhit-mahalle?

bu gibi yerlerde gevşek ağızlılar bol olduğundan mangal gibi yürek gerektirecek evlilik türüdür. bir de bilip bilmeden fahişelerle evlenmek haram diye götten hadis uydurmazsak daha iyi olur.

aksine, sevabı büyüktür.
iğrenç tanımlara-yaftalara maruz kalmaktır.

tıpkı sizin gibi biraz kaba konuşacağım baştan söyleyeyim...

çünkü bu tanımları-yaftaları yapanlar bir kadını sevmemiştir hiçbir zaman. o kadının "am"ını sevmiştir. Aslında bir kadını değilde "am" ını seven biri dolayısı ile "am seven biri" neden bir kadınla evlenmek istesin? bunu da anlamış değilim... siz evlenmeyin arkadaşlar. * ki burada bahsedilen kişinin yani kerhane kadını olan kadının ne durumlarda oraya düştüğünü biraz empati yaparak bile anlamayacak sığ adamlarsınız. Kerhanedeki kadın sizin için kadın değil çünkü "am", sizin için bütün kadınlar "am" onların duyguları yok insan bile değil onlar aslında "am"... sizin ben amınıza koyayım...

Oralara düşmek bir anlık hatalara ve yanlışlara bakar. Bir bakmışsın o güzel kızın düşmüş oraya bir bakmışsın sen düşmüşsün.