bugün

normal ayar yemenin 3-4 misli bozulma, hafiften göt olma ve yerin dibine geçme durumudur.

ayar yemeye kaşınan kişi * markete gitmiş, alışverişini tamamlamış ve kasaya gelmiştir. hafif toplu ve türbanlı kasiyer cici bir gülümseme ile hoşgeldiniz der ama o an hangi akla hizmet öyle davrandığı bilinmez yazar kişisi * kafasını öne eğmiş ve kasiyerle gözgöze gelmekten kaçınmıştır. o anki hödük aklınca kızı küçük görmüş ve şimdi bununla muhatap olmama ne gerek var diye düşünmüştür. akabinde kız satın alınanları barkod okuyucudan geçirmiş ve bir dakika efendim diyerek kasasından ayrılarak marketin içine gitmiştir. yazar, zaten önyargılı baktığı kıza iyice ifrit olmuş ve kızın tam ödeme esnasında kasayı terkedip gitmesine iyice kızmıştır. 2 dakika sonra kız geldiğinde film kopar:

- nerdesiniz hanfendi, böyle bir terbiyesizlik olmaz ki. * ben sizi beklemek zorunda değilim ki. lütfen bana şefinizi çağırın. bik bik bik bik * *
- * beyefendi almış olduğunuz deterjanın 1 kg lik hediyesi vardı. onu almayı unutmuşsunuz. gidip sizin için onu getirdim.

- * ehh.ehee..mehe... kem.. küm.. özür..teşekkür...

ulan marketten nasıl çıktığımı bilemedim be...