bugün

vatandaşından türkiye'ye sirayet etmiş şizofrenik bir hastalık, bir çeşit kronik takıntı hali.

neymiş türkiye'ye oyunlar oynanıyormuş..kim oynuyormuş ? abd..

dünya ekonomisindeki payı yüzde 1 bile olmayan bir ülkeye abd, neden oyun oynasın ? doların geçtiği, küresel piyasalara entegre, kapitalist sisteme her şeyi ile açık olan minik bir devlet ile abd'nin ne işi olur ? abd'nin işi olsa, sen nereden bilebilirsin bu adamların ülkeyi karıştırdıklarını ?

fetö olayında da aynı aptal mantık devreye girmiş durumda. fetö'yu bu hale getiren ülkemizdeki yerli malı yobazlardır. bu haini başımıza gene bu yobazlar bela etti.şimdi de sanki adamı hiç tanımıyormuş gibi davranıp, mars'dan dünyaya inmiş muamelesi yapıyor utanmazlar sürüsü. sanki geçmişte beraber kol kola girmiş ve kader ortaklığı yapıp, kemalistlere karşı mücadele vermiş olanlar kendileri değilmiş gibi.

yani türkiye, gelişmekte olan sıradan bir ülke. gücünü ve konumunu abartmayalım. ne avrupa'da, ne ortadoğu'da, ne asya'da fazla kaale alanı yok ülkemizi. potansiyeli var ama güçlü bir devlet olabilmesi için çok çalışmaya ihtiyacı var.komplo teorisyenliğine ihtiyacı yok.

bilmem anlatabildim mi ?
o zaman tam rusyayla uzlaşmaya girmiş bir gelişmekte olan ekonomideki payı %1 olan türkiye israille uzlaşmaya adım atmış yerli malı yobazların yaşadığı türkiye ne kerametse bu olaylardan sonra günümüz gündemi ortaya çıkıyor? tabikide tesadüf başka ne olabilirki.
Övünmek yerine diğer ülkelere örnek teşkil edebilecek hâl/hareketler ve azim çerçevesinde gelişimini sürdürüp Ortadoğu'daki sorunlara burnunu sokmasa, at bu havayı anam dedirtir.
valla abd, gitti ırak ve suriye´yi bombaladı, pkk´yı pyd´yi destekledi, ayrıca da pyd için bizim kara gücümüz, dedi mi?

dedi.

durumu türkiye´den daha kötü olan afganistan ve pakistan´ ı bomba manyağı yaptı mı?...yaptı.

ülkelerin ekonomisiyle ilgisi olmayan konular, sende teknoloji yok onda var, sen de maden var, onda yok, senin onu çıkarıp zengin olmanı istemez.onun için yapar onu.

kendi şirketi olaya sahip olduğu anda seni tekrar çok sevmeye başlar.

ama tabii bunu 13 yaşındaki bebeler anlayamaz, o başka konu tabii.
Ben olmasam devlet yıkılır !
güncel Önemli Başlıklar