bugün

insanın istemeden de olsa göt olmasına neden olabilir.

misal 2006 yılında herhangi bir konu hakkındaki görüşünü yazmışsındır hatta onu son derece şiddetli bir şekilde savunmuşsundur. ama aradan geçen yıllar, olgunlaşmanın yanında bazı fikir değişmelerinide beraberinde getirebilir. ilk yazıdan bir kaç yıl sonra bu seferde tam aksi görüşü savunan bir yazı yazar; yine şiddetle savunursun.

araştırmacı sözlük yazarının birisi bulur bu iki yazını; sana "hayırdır götün başında farklı oynuyor" şeklinde bir ayar verir, yapacak bir şey olmasa bile üzülürsün, incinirsin, yaralanırsın.

bu yüzden dikkatli olmak gerek, fikirler değişebilir; normaldir lakin önceden yazdıkların aklında olsun ki; yeri geldiğinde eski yazını silebil, bu şekilde göt olmaktan kurtulmuş olursun.
ama güzel oluyor. unutuyorsun entryi, bir gün karşına çıkıyor. umut sarikayanın dediği gibi.. kışlık montların cebindeki tek çekirdek misali. iyi ki kaldın cebimde tek çekirdek.
kendinizi artılamaya çalışmanıza sebep olur.

"ulan bu yazar tam benim kafadanmış. ehehe." diye gevrek gevrek gülerken yazarın nickini görünce "ahaha bunu da ben yazmışım zaten." diye daha da keyiflenirsiniz.

ulan ben çok yaşayayım emi.
görsel