bugün

bugün, evet bugün...

selahettin demirtaş adlı amerikan ideallerine dayanan ve ilk kez serv antlaşmasıyla karşımıza konulan bir hayal olan kürdistan ile ilgili olarak bunları söyledi...

sizce bu devlet nerede kuruluyor?

kuzey ırak'ta... hani akp'nin işgaline izin verdiği ve üstüne de abd askerleri için dua ettiği o yerde.

tam 19 liman'ı (iskenderun limanı dahil) , abd'nin hizmetine sunmuştuk. o zamanlar ne deniyordu?

1- amerika petrole el sürerse türk askeri amerikan askerine ateş açacaktır. (abd dış-işleri bakanlığı petrolün müdahalede önemli bir payının olduğunu itiraf etti.)

2- ırak'ın toprak bütünlüğünden yanaydı güya bu abd uşağı hükümet, ırak parçalanamazdı. (amerika resmen ırak'ı 3'e bölme projesini yıllar önce açıkladı.)

3- ırak'ın kuzeyi'nde güya bir devlet kurulmayacaktı ve pkk'ya karşı o bölgede operasyonlar yapılacaktı.

bu vaadlerle kandırdılar insanımızı, 1.5 milyon insan öldürülerek bir ulusun devleti parçalandı...

şimdi ise geçmişte serv bugünse bop kapsamlı bu devlet için bdp'li liderler "az kaldı." diyor.

sizce her şey kuzey ırak'la mı kalacak?

türk ordusunun hapse tıkıldığı ve cıa ajanı henri barkley'in "türk ordusu'nu kafesledik." demesi boşuna mı?

niye yazıyorum ki burada, belki bir kişi okur umuduyla.

koyuyor işte anlıyor musunuz, ben kansız değilim, adamlar bizim topraklarımız için "buralarda özgürce yaşayacağımız günler yakındır." diyor be.

şimdi şu başlığı göreceksin ve hiç umursamadan "sevgilisi olmayan erkek" başlığına yöneleceksin.

sen haklısın komplo teorisi bunlar, boş şeyler, spekülasyon bunlar, kanıt yok bir şey yok. zaten bop diye bir şey de yok.

1982 yılında KiVUNiM siyonist dergisi de türkiye ve ortadoğu parçalanacak yazarken de spekülasyondu, şimdi tüm islam dünyası abd kontrolüne giriyor, hala da spekülasyon.

sen haklısın doğru.
kuzey ırak ta zaten bölgesel kürt yönetimi var. 1970 yılında kurulmuştu yani amerika ırak a girmeden önce. bu adamın bahsettiği şey o bölgesel kürt yönetiminin bağımsız bir devlet olacağıdır. eylül ayında bağımsızlık için bir refarandum beklentisi var. evet bağımsızlık verilmek üzere * ve bu kürdistan adlı hayali ülkenin 3/1 inin gerçekleşmesi demektir. mesele şu ki bu bir son olabilir. kürtlerin hepsi oraya gidebilir ya da aksi görüşle daha başlangıçtır...