bugün

birliğe beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan şu dönemlerde sap kök diyerek manyakça kendi kendilerini bölen türklerdir.

80 öncesinde sağ sol dalgasına birbirini öldüren türkler gibi. avrupanın yeşiller partisi o dönemlerde kürt köylerine çok çocuklu ailelerin ekonomik açıdan ne kadar güçlü olacağı hakkında detaylı bilgiler veriyordu.

birisi diyor osmanlı, diğeri diyor atatürk.

arkadaşım; ben kendimi kemalist olarak tanımlayabilirim, lakin bu mustafa kemal'in osmanlının subayı olduğu ve "vahdettin" tarafından özellikle samsuna gönderildiği gerçeğini değiştirmez. osmanlının hataları olduğu 600 yıllık türk imparatorluğu olduğu gerçeğini değiştirmez. atatürk'ün osmanlıya son vermesi, atatürk'ün laik bir cumhuriyet kurması bu memlekette yaşayan müslümanlara zulüm anlamına gelmez.

türk dediğin adamın bugünlerde ödevi; 10 bin yıllık türk tarihini bütünüyle sindirmektir. bundan ibarettir. bilmek; bilgiye sahip olmak mühimdir. ancak laik olduğu kadar müslümana da aynı yakınlıkta olmayı öğrenmek mühimdir.

başını örten kadın, bize atalarımızdan yadigardır. eğitim hakkını elinden almak türklüğe sığmaz. sen o kadına eğitim hakkını ver, sonra başörtüsünü tartışalım. balkan adetidir, rusta takar, bulgarda takar başörtüsünü; lanet olası türban 1982 de suriyeden çıkma modadır diyelim.

ama türklük çerçevesi içerisinde yapalım bunları. bir dış düşmanları halledelim, sonra yeriz birbirimizi. zamanı değil kardeşim. zamanı değil.

atatürkçüsü de bu memleketin evladı, ülkücüsü de, türksolcusu da, milliyetçisi de, ulusalcısı da bilmemnesi de. önemli olan türklük çatısı altında sağ-sol gözetmeksizin bir araya gelebilmek.

ben sağcıyım akp ye atarım oyumu diyor adam. lan akp ye sağ parti diyen toptur! bu kadar açılım yapar mı muhafazar adam?! solcuyum atatürkçüyüm chp ye atarım diyor. baykal atatürkçüyse ben de kabzımalım. karayalçın gibi dtp ile kolkola girmiş adamdan belediye başkan adayı uyduran herif senin zihniyetini nasıl savunur?

ki solculukla atatürkçülüğün arası açılalı 30 sene oluyor. şimdiki solcular enternasyonalist; yani amerikan köpeği.

zaman partizanlık zamanı değil.

birisi çıkmış selçukluyu kötülüyor, diğeri cumhuriyeti. lan manyak mısınız? onu da senin atan kurdu, bunu da senin atan kurdu.

iki rekat mantık, akabinde selahiyet.
(bkz: sağ-sol)
(bkz: alevi-sunni)
(bkz: türk-kürt)
(bkz: dinci-cumhuriyetçi-başörtülü-açık)