bugün

öncelikle hiçbir bilimsel teori din karşıtı değildir sadece din ile çelişebilir inançlılar dinle ilgili herşeyi tabu olarak gördükleri için en ufak hareket onların gözünde saldırı olarak değerlendirilir ve kendi değimleri ile din karşıtı olarak olarak gördükleri dinleri ile çelişen ve dinlerini tehlike altına sokan teorilere ilkel bir koruma dürtüsü ile karşı çıkarlar misal evrim teorisi ne hiç bilmedikleri hiç araştırmadıkları halde karşı çıkarlar ve evrim yoktur derler fakat kuantum teorisi yoktur diye ortaluklarda dolaşan inançlılar göremezsiniz.

edit; yazım hataları düzeltildi.
kemalizm düşmanı; dolayısıyla ittifak devletleri yalakası man kafalıların asla ve asla anlayamayacağı bilim anlayışıdır.

tübitak'ı kuran, oktay sinanoğlu'nu amerikaya okusun diye yollayan bilim anlayışıdır. tıp konusunda 50 den fazla çok önemli ilk adımın türk doktorlarınca yapılmasını sağlayan bilim anlayışıdır.

20 sene evvel ki rusya veya şimdi ki iran mantığında olup; emperyalist devlet kucağında dans etmek için yanıp tutuşanların idrak yollarında zaten kemalizm yer alamaz.
Kemalist bilim anlayışı diye bir anlayış olmamakla beraber, hertürlü bilim özünü dayandığı kaynaklardan alır,felsefeden alır. Din dogmadır. Yargılamadan inanılır. Bilimde yargılamadan inanmak yoktur. Her bilimadamı inanabilir ama tutupta inandığı için "evrim yoktu, kuranda yazıyor" diyemez. Bunu göstermek zorundadır. Harun Yahya gibi kıçı kırık beyinsizlerin lafına itibar etmeyiniz. Ben bir bilim adamıyım. Üniversitede teknolojinin ve insanlığın gelişmesi üzerine yayınlar yapmayı, öğretiler yapmayı meslek edindim. Ama bunu dinden yada kemalizmden almıyorum. Akıldan alıyorum. Hücre içindeki bileşenleriyle vardır, beton kristal yapılarıyla, evrim kromozomlar ve seleksiyonla.. Bunları hadislerle ispatlayamazsınız, ancak bulduklarınız o hadislerde işaret edilmişse ne mutlu inananlara, bizlere.
var mı böyle bir anlayış bilmiyorum da varsa çok saçma sapan düşüncelerle uğraşmak zorunda kalacak bir sistem olacağı aşağıdaki alıntıddan gayet güzel anlaşılabilir:

--spoiler--
"...misal, din karşıtı olan her bilimsel görüş, başta evrim teorisi, kanıtlanmamış dahi olsa tabu olarak kabul edilir, benimsenir..."
--spoiler--

nasıl yani lan? karar ver tabu mu? benimsenir mi? ahahahah. bir edit gelebilir sanki? ahahahah.

(bkz: yapma demiyorum hobi olarak yine yap)
(bkz: erke dönergeci)
dini göz ardı ettiği sürece (tabii böylece aydın olmuş oluyor) her türlü anlayışın önüne kemalizm iliştirilebildiği için, bu da mümkündür. *

kemalist teknoloji anlayışı, kemalist uzay mekiği, kemalist kimya mühendisleri derneği.. hayat ne güzel.. dernekler filan.
Evet kemalizm Adı altında din Karşıtı yada dinle çelişen ne varsa Baş tacıdır ve okullarda zorunlu okutulmalıdır diyen Ateistlerin Büründügü bir zırh ismi.

Evrim teorisi adı üstünde teoridir kanıtlananmamıştır Neyin hesabındasınız *
kemalist bilim anlayışı, bilim anlayışını anlayamamak ve anlayamayanlarla mücadeleye girmekten başka bir söylem değildir.
evrimi ve siyaseti o kadar iç içe sokmuşlardır ki darwin bile şimdiki darwinciler kadar darwinci değildi, emin olun.
kemalistler atatürkçü dogmalara sahiptirler o yüzden bilim karşısındaki tutumları düşünceye dayalı bir anlayış değildir. nasıl ki ortaçağ avrupasında bilim kilisenin tekelindeyse ve tamamen kilisenin din ve dünya anlayışına göre şekilleniyorsa kemalizmde de bilim kemalist öğretilerin ışığında seyreder yani yeniliklere kapalıdır.

bu yüzden 80 yıldır uzaya mekik gönderemedik, çünkü kemalist anlayış bilimsel keşiflere başörtüsünün engel olduğu kanısındadırlar. bu yüzden milletimizi bu denli suni gündemlerle meşgul ettiler...