bugün

sadece bir özentidir.
osman pamukoğlu kemal kılıçdaroğlu'nun hakkında iç çamaşırlarıyla ilgili bazı açıklamalarda bulunmuş. böylece bu şahsı ve osman pamukoğlu'nu "birlikte" ittirmeye çalışanlar da ters köye yattı. http://www.cafesiyaset.com/haber/20100701/Kilicdaroglu-giderken-iccamasiri-alsin.php
(bkz: ev hanımlarının banka hesabına para yatırmak)
solun yenıden dırilmesinin yegane sebebi lider.
(bkz: çözeriz kemal)
şu fotoğraftaki duruşuna yarım saattir gülüyorum.

http://yfrog.com/1037224126295844078260115j
son hatasını tekrarlamaması halinde olağan politikalarına devam ederse akplilerin başını ağrıtacak ve boş konuşmalarını sağlayacak liderdir.
halkçı ayağına çıkıp, solun umudu olacağını söyleyen ancak şu sıralar her ağza bir parmak bal çalan klasik cehepe genel başkanı tavrını izleyen adem.
akpci kesim salak saçma linç kampanyaları başlatıyor gün aşırı.

bazı kemal kılıçdaroğlu fanları ise gereksiz (mevzi konusu) bir kıyas yapıyor. bu kadarı gereksiz.

bir üçüncü mal kesim de adam hiçbir şey yapmamasına rağmen gerzek stv haberlerine kanıp kendisini karalıyor.

vel hasılı;

dürüst, onurlu, sakin ve etkili...
sınıra neden gittiğini anlayamadığım chp lideri.rte dik duramadı mevzide korktu ben durabildim korkmuyorum çünkü demeye çalışmıştır zannımca..
bu adam yapılması gerekeni yapıyor. kesinlikle ne yaptığını biliyor. aslında tüm yaygara, panik bundan..

edit: yaygara demiştim dimi. teşekkürler. *
başına geçtiği chp ile deniz baykal chp'si arasında bir fark yoktur. o zaman bu yaygara niye?
chp'ye oy veren birisi olarak ilk başta parti başkanı olmasına sevindiğim kişidir. tamam duruşu diğerlerinden farklı. dürüst ve yamuk yapmayacak bir havası var ama liderlik özelliği kesinlikle yok. o karizma, o yönetici duruşuna sahip değil işte. rahatlıkla ikinci adam olabilecek birisi. ne kadar kişilik olarak sevsemde sınıra gidip bakın ben çökmüyorum tavırları oldukça çocukca.
eleştirilince müridleri tarafından korkudan yapıldığı zannedilmektedir. halbuki eleştiriler bir siyasetçi için nimettir. kendisini geliştirmeye ışık tutar. kaldı ki 2 ayda kendisini bu kadar yıpratan bir siyasetçi niye korku versin?
bağnazlar tarafından o kadar kutsallaştırılmıştır ki, ufacık bir sözü küfür olarak algılamaktadırlar.
chp genel başkanı seçildiğinden beri ne bir politika ne de bir projesi olan (tıpkı akp ve o'nun genel başkanı gibi) düzenin sarsılmadan sürmesi için chp'nin başına getirildiğine artık iyice inanmaya başladığım siyaset kişisi.

solun umudu, sol şahlanacak filan mavalları gökleri çınlatırken biz sosyalistler herşeyin bir kurmaca olduğunu bir ortaoyunu sahnelendiğini söylemiştik. chp gibi bir partiyle sol filan olmaz, chp düzenin partisidir. düzeni değiştirmek gibi bir niyeti yoktur. bunu ben söylüyorum, hala cebinde chp kimlik kartı bulunan biri olarak. chp bana bile umut vermiyor içinden gelmeme rağmen halka ne versin...

sınır şovunu ise hiç yaşamamış, görmemiş olmayı ne kadar çok isterdim.
chp nin oylarını arttırmayı başarmış siyasetçi.
akpli "sözde" milletvekillerinin yolsuzluklarını, çaldıklarını belgelerle halka göstermek için chp içinde komisyon kurmuş büyük türk siyasetçisidir.
halk adamı olmayı yanlış anlamış bir lider. halkın gözüne girmek için çıtayı alçaltmak gerektiğini zannediyor. son yaşadığımız siperde ayakta durma polemiği bunun sadece bir örneği. halkı hafife mi alıyor acaba kemal bey?

sidik yarıştıracağına siyaset yapsın adam gibi. şimdi chp'nin iktidara yürüme zamanıdır. ama böyle yürünmez arkadaş. bu ne yaaa?
siper boyu sayesinde ayakta durabilmiştir. benim de önümde olsa öyle siper, ben de dururum öyle.
kendisine oy verecek olanlar, takiyecilerden, hırsızlardan, halkı işsizlikten, fakirlikten isyan ederken villalarında sefa sürenlerden, hayali ihracatcı bakanlardan, 15 yaşında iş adamı olan bakan çocuklarından, halkın dini duygularını sömürenlerden, teröristleri davul-zurnayla karşılayanlardan bıktıkları için oy vereceklerdir.
http://zaman.com.tr/yazar.do?yazino=1002727
kendisi tuncelili olup en yakın dostumu'un akrabasıdır.
Kendisi oka mükemmel biriki anlatamam yani okadar(ck merak ediyosanız en yakın dostuma söyliyim qlsin anlatsın:D
akp zihniyeti hala oturma mevzusu için terbiye ve ahlak sınırını aşan ifadeler ile eleştiriyor.
zaten adamı eleştirecek birşey bulamadıkları için bu aciz halleri doğaldır ama yıllardır abd kucağına oturan bu zihniyetin zaten derin bir oturma acısı varmış ki döküldü adamlar.
palyaçoluğu siyaset zanneden siyasetçidir.
hayat boyu kafa sallayıp "evet efendim" demeye alışmış bir memurdan çok da fazla birşey beklememek lazım.