bugün

1.entel olmak isteyen her vatandaşın yapması gerekenleri özetleyen üçlüdür. evet değerli arkadaşım bunu okuyorsan ve uygulamaya kararlıysan artık bir entelsin, hiç telaşlanma o iş tamam kanka! şimdi ilk yapman gereken şeyden başlıyoruz. önce gidip bir fular alacaksın. evet bir fular alacaksın genç bayan. rengi falan önemli değil, her renk gider. daha sonra da uzun, bol bir elbise. bu da tamam mı? tamam çok iyi gidiyorsun. şimdi orada bir kedi alacaksın pet shoptan. o kadar param yok mu diyorsun? sorun değil. sokaktan bir yavru kediyi kap o da iş görür. hatta daha fazla iş görür. hayvanseverim, sokak hayvanlarına yardım ediyorum kontenjanından duyarlı, aydın insan olursun direk. hah şimdi o kediyi omzuna koy. koyuş şekli de önemli ama. kedi arka tarafa bakacak , poponun baktığı noktaya. hah çok güzel. sağ elinle kedinin poposundan tut arada da sol elinle sev o kediyi. sevdin mi? helal! olayın yüzde 66lık kısmı bitti. ne kaldı geriye? hah sergi. şimdi ilk gördüğün resim sergisine dal. girdin mi? girdin. bak oralarda muhakkak saçma salak çalışmalar olacaktır. mavi boyalı zeminin üzerine gelişigüzel atılmış farklı renkte fırça darbeleri olan bir resim var gördün mü onu? hah ! çok güzel . git yanına ve "bu resimde ne anlatmaya çalıştınız" diye sor boynunda fular olan, bıyıksız ama sakallı uzun ve gri saçlı ressama. o da sana savaş karşıtlığı diyecek. hemen aa evet nasıl da anlamadım deme. biraz süz, öyle yorum yap. biliyorum bir bok anlamıyorsun çünkü ben de anlamıyorum bir başkası da. ama düşünsene bir. böyle resimlere değer vermezse yurdumun abik gubik entelleri, çöp adam bile çizemeyenler nasıl ressam olacak.ama problem değil. boşver sen onları. fuların, kedin ve gittiğin sergiyle artık bir entelsin. haydi koş cihangir'e!
güncel Önemli Başlıklar