bugün

kamunun güvenliği ve ruh sağlığı açısından elzemdir bu sınırlandırma.

seksen darbesinin herhangi bir icraatını övmekten imtina ederim. ancak belki de cumhuriyet kuruldu kurulalı en anlamlı sınırlamalardan birine imza atmıştır askeri yönetim; bu dönemde toplumun geneli ilgilendirmeyen trafik kazası, cinnet geçirme vakıaları, magazinsel haberler vb. yasaklanmıştır. oldukça isabetli ve yerinde bir karar.

basın hürriyetinin (anayasa m. 28) hangi hal ve koşullarda sınırlandırılacağı yine anayasanın 26. ve 27 maddelerinde düzenlenmiştir.

insanların ölümleri üzerinden pirim yapan, fonunda nınınıııı nınınıııı tadında hüzünlü bir müziğin arzı endam ettiği haberler kesinlikle yasaklanmalıdır. eğer insan hayatına değer veriyorsak...

magazinin ise başkalarının özel ve aile hayatını ifşa ettiği de bir gerçek. "ama onlar topluma mal olmuş kişiler" savıyla, bu ahlaksızlığın,tecavüzcülüğün "özgürlük" etiketi altında satılmasına artık bir dur denilmeli.

zihinlerimiz, çocuklarımızın zihinleri, hayatlarımız, sırlarımız kamu güvenliğinin ta kendisidir.

basın ve yayın organları cinnet toplumunun inşaasında tekeli ele geçirmiş durumda.

hayatta her zaman iyi şeyler olmuyor tabi ki. bunun farkındayız. ancak herhangi bir anahaber bülteni seyri dikkate alındığında verilen haberlerin toplumu bilgilendirme, bilinçlendirme vb. şeylere ne kadar hizmet ettiği tartışılır.

hsbc saldırısında televizyon kanalları sokağa dağılmış kol bacakları gösterdiler iştahla. 90 larda yaşanan otobüs kazasında ortalığa dağılmış cesetleri gösterdiler. bir genç kızın üzerinden aylarca duygu sömürüsü yapıp nemalandılar. basın özgürlüğü adına yapıldı tüm bunlar. peki bizim zihin özgürlüğümüz?

tüm bu nedenlerle kılıç keskinliğinde bir kanuni düzenlemeye ihtiyaç vardır.
Televizyona bakıyorum hala geneli zerre ilgilendirmeyen saçma sapan haberler yapılıyor. Sırf haber programı içerisinde geçtiği için haber diyorum ama haber demeye bin şahit.

Bilmem ne köyünde cam bardak yiyen yok memelerine kaşık tutturan embesillerden bana ne amk?

Beni bilinçlendirmek haberdar etmek değil mi senin işin ? işini yap. Bardağı geri sıçacak olan dayı düşünsün.
güncel Önemli Başlıklar