bugün

Az daha destek olsanız yapacağım eylem. Yüzlerce çocuğun bombalandığı, taciz edildiği, öldürüldüğü, kaybolduğu, organları için kaçırıldığı bir dünyada, hadi sokmuşum gezegenine Türkiye'de diyelim, kaybolan bir Zengin çocuğu için koordinasyon merkezi oluşturmak ve akut da dahil tüm sivil savunma ekiplerini devreye sokmak nedir abi? Sanki bana con kanır amına koyim. Tamam çocuk bulunsun bulunmasına da nedir lan bu abartı? Yok el ele tutuşup çizgi halinde ormanı taramalar, yok kısa dalga telsizle irtibatlı koordinasyon merkezi yok kriz ofisi..

Oldu olacak 8-10 kişi el atın da güneşi iple bağlayıp geri çekelim.

Haydin..
fakir soylemi. boyle fakirlerin bilincli olarak kaybolmasi lazim amk. anasi babasi polise bildirmez bile.
Komiktir.
imkansız olay.
Zengin de olsa o bir insandır, her şeyden önce bir çocuk.
Ailesi diyelim ki binlerce insanın canını bile yakmış olsa o çocuğun bir suçu yok.
Ancak twitter'da sırf geyik olsun diye tweet yağdıran dangalak da çoktu o konuda haklısın, her şeyden vıcık vıcık yapmacıklık akıyor artık.
canım kardeşim, empatiyi yanlışyer ve yalnış zamanda yapıyorsunuz. suriyede çocuklar bombalanırken, filistinde çocuklar ölürken, müslümanlar acı çekerken falan filan empatisini yapacağınız zaman suudi arabistanda bir şeyhin altın klozete sıçtığı zamandır. insanların içindeki kurtarma isteğini ve duyarlılığını suriyede çocuklar ölüyor niye ona yardım edemiyorsunuz diye sorgulayamazsın. eylemler niyetlerle ilgilidir. birincil yardım etme alanı içinde olunan durumlarla 2000 tır mühimmat gönderip, iç savaş var diye ağladığın yerler aynı kefeye konmuyor. rabia işareti yapıp ağlamaksa yardım etmek ben çıkar ararım o çocuğu. vallahi biz haksız yere ölen her çocuk için üzülecek kadar vicdanlıyız. aynı sizin için geçerli mi?

edit: haksız yere ölen çocuk dediğim için özür dilerim. hiç bir çocuğun ölümü haklı sebebe bağlanamaz.