bugün

televizyonun ve gazetenin yayılmasıyla geçmişte kalan propaganda yöntemi.
beraberinde tabelaların arkası da propaganda aracı olarak kullanılır.
en etkili yöntemdir. insanın belleğinden öte benliğine işler. bir nevi navigasyon aracıdır. yön bulmaya yararlar.

bir de enteresan olanı ve insanı hayretlere düşüreni, silinmesin diye dağın taşın en tepesine yazılanlarıdır. ulan nasıl çıktınız oralara da görünmeden etmeden koca koca yazdınız o yazıları. tebrik edilmesi gereken bir sanat dalı bu.

ben mesela ona göre oy veriyorum. kim ne kadar güzel yazmışsa, ne kadar ilgi çekici bir kayaya yazdıysa, sloganı ne kadar güzelse ona göre.. çekiyorum fotoğraflarını, oy pusulası önünde bir göz gezdiriyorum. siz de öyle yapın. emeğe saygı gösterin. san'atta san'attçıya saygı göstermek lazım.
Yazan arkadaşlar bedavadan partilerine hizmet ederler ama arada güncellemek lazım.

''Oylar Karaoğlana'', ''Başbakan Türkeş'' ''Umudumuz Erbakan'' gibi sloganlar boş yere dağları taşları kaplamakta.Silip yeniden yazılması gerek.
bu insanlar elektrik trafolarınada yazarlar. (bkz: çare sarıgül) (bkz: cCc) (bkz: tek yol devrim)
yaklaşan seçimler öncesi dağda bayırda hüloğğ, g.tünün kılıyık gibi yazılarla karşılaşabiliriz. provoke olmayalım emi sayın yurttaşlarım..