bugün

(bkz: aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık)
+haksızmıyım ama
-haklısın.
>nasıl yahu nasıl haklı peki ben haklı değil miyim?
-sende haklısın

şeklinde devam edecek arada kalanın psikolojisinin bozulacagı durumdur.
iki ucu boklu değnek
-bak susun giderim.
-gidiyorum..
-amaan ne haliniz varsa görün yiyin birbirinizi.. denilebilen durum.
sevişgen çiftin arasında kalmaktan yeğdir.
her çocuğun başına küçükken gelmiş olaydır

-söyle babana para bıraksın!
-baba annem diyor ki para bırakacakmışsın...
-annene söyle allah din iman versin, para neymiş ki...
-anne babam diyor ki alla...
-tamam be tamam duyduk!
kimi zaman devrik cümleler kurmaya kimi zamanda birşey söylemeye araya girmeye çalıştığında lafının kesilmesine sebebiyet vererek insanın kendisini mal gibi hissetmesine neden olabilecek olay.
aniden hatunla öpüşerek filmlerdeki gibi kavgaya son verbilirsiniz. yalnız bu sefer kocasıyla siz kavgaya tutuşursunuz. korkmayın bu sefer eşi birden öpüşmeye başlar. işte orada sizin göreviniz biter sakın döngüyü devam ettirmeyin içinden çıkamazsınız.
geçen bi film izledim bir döngü yüzünden filmi bitiremediler. bende filmi yarısında tahmin ettiğim bir yerinde çıkmak zorunda kaldım.
Dipsiz kuyulara düşmek daha iyidir dedirtir.

Ne yapacağını şaşırırsın, sakinleştirmek için, ikisine de hak verir konuşmalar yapmaya çalışırsın, olur böyle şeyler deyip durumu normalleştirme çabalarına soyunursun, abartmayın yahu yok bi sorun dersin, sakin olun diye inlersin falan filan...

Beterdir.
Yüreğin ezilir, canın sıkılır, asabın bozulur.

Yapmayın alla'sen, milletin önünde kavga etmeyin, sorunlarınızı ortaya dòkmeyin, kol kırılsın yen içinde kalsın!
Çok mu zor?!
Bak sakın ha yorum yapmayın. Hele ki birinin tarafını sakın tutmayın onlar illa ki orta yolu bulacak, geriye sizle ilgili olumsuz fikirleri kalacak.
güncel Önemli Başlıklar