bugün

ayakkabı kokusu.
dün akşam saat 23 sularında karşı balkondaki elinde turuncu faraş, üzerinde beyaz fanila ile manzarama ayrı bi renk katan göbekli amcama selam ederim.

http://i.hizliresim.com/nYQqL1.jpg al bak bu da karşı komşu işte, adaletini seveyim, hayınsın, zalımsın dünya !
8 tane çocuk.
bize sürekli kendi yaptığı hamur işlerinden getiren iyiliksever ve paylaşımcı, temiz kalpli komşumuz.
kapının önüne koyduğu çöpleri yedirmeme az kalmış komşumdur.
(bkz: siktir git in aşağı at yavşak)
bizde olmayan komşu.
(#28044365)

galiba.
kafaları kopartılıyormuş gibi aralıksız çığlık atan çocuklar.
motor kız.
ben karşı komşunuz merve.
Sürekli balkondan beni dikizleyen 20 li yaşlarda bi bayan. Lez midir nedir. Saydırıcam bi gün az kaldı.
the girl the next door.
Çoğunlukla pijama, renkli çoraplar, terlik ve topuz dörtlüsüyle yakalanıp rezil olduğum şahsiyet. Ailem bile ev halimi o kadar fazla görmemiştir çocuk beni yolda görse tanımaz.
peynirli poğaça.
deli. gerçekten bir deli.
bütün gün elinde balta ile dondurma kesen ibne dondurmacı. çıkmış kovanın başına tüm gün bağırıyor. gel abiii geeeeeel maraş'tan bunlar gel, welcome hacı welcome (araplara) speyşıl ayskrim bunlar blek mi ooo yellow da var hacıı, bol bol dondurma dağıtıyorum abiler' diye bağırıyor. çıkarıyor o dondurmayı havada çevirip duruyor sonra kovaya koyuyor demir sopayla oynuyor, baltayla kalıp dondurma kesiyor sonra da o masanın üstünü, kovanın kenarlarını, baltanın ucunu, dondurma demirini ve terledikten sonra alnını bu bezle siliyor. tam bir pis herif amk. karşı komşuya bak.

not: çalıştığım yerde bu serseri.
Kavganın dibine vuran iki kız kardeş ve her saat balkonda oturan dede ve nineler.
(img:#1630741)
Az önce çektiğim bu görüntüdür.

Sizin ayakkabı düzeltme adetiniz hiç mi yok?

Soldaki asansör kapısının önünde lan.

Tekme atacaktım o derece sinirlerim bozuldu.

Edit: kapı önüne konulan o çöp poşetini hiç demiyorum.
Gözünü bizim binadan ayırmayan akbaba.
Murat amca ve onun cırtlak sesi.

Abi adamda bir ses tonu var, evinde konuştuğu halde bizim her odadan duyulabilen bir ses.

Simülasyon gibi mübarek her yerde.