bugün

Yine bugün, o şoke olduğum vapurdan (bkz: vapura simit için gelen martılara can simidi atan adam - http://www.uludagsozluk.com/e/16163140/) inmişim, toplamda 2 şeritli, emirgana giden yolun kaldırımında yürüyorum. Sıcak bir yaz günü. Gerçekten bir tarafım terler akıyor. Kafa güneşten kalkabiliyor mu kolay kolay? Hayır. Ama sağımı solumu görmek adına, güneşle göz göze gelmeyi göze alarak kafamı kaldırdım. Kaldırmaz olaydım. Beni neredeyse gay'liğe itiyordu nerdeyse aptal sarışın. Neyse,4-5 metre ötedeki,karşı kaldırımdaki kızı anlatayım; 1.70 boylarında, sarışın, cillop gibi bir kız aga. Allahı var şimdi dürüstçe yazayım yani. Her şey çok güzel gidiyor, göz ucumla kesiyorum, kraliçe arıyla kraliçe karınca çiftleşiyor derken kız yürürken bol balgamlısından bir tükürdü kaldırıma sormayın. O tüm endam, güzellik, zerafet, incelik bir anda kızla birlikte yerin dibine nasıl girermiş öğrendim ben bugün. Tükürürken çıkan sesten yanından geçmekte olan kedi bile tırstı o derece. Ama şükretmek lazım bugünü de atlattım. Allah korusun, sert rüzgar çıkıp, o balgamlı tükürüğü, suratıma gelseydi? (bkz: cinayet sebebi)