bugün

chp-akp çekişmesindeki en son gelişme. son olmayacağı kati:

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu il Başkanı Avukat Tanju Özcan, Mudurnu ilçesi Müftüsü Osman Şener'in Cuma namazı öncesi verdiği vaazda, ''Karşı cinsten olanların ellerinin öpülmesi ile nikah düşer'' dediğini öne sürerek suç duyurusunda bulundu.

Özcan, yaptığı açıklamada, müftünün vaazının bir bölümünde kadınların erkeklerle konuşurken dikkatli davranmalarını, bazı tavır ve davranışlardan kaçınmalarını son derece yakışıksız bir üslupla anlattığını ileri sürdü.

''Bu sözler inançlı bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak beni son derece üzmüştür'' diyen Özcan, müftünün Türk toplumunda gelenek haline gelmiş büyüklerin elini öpme olgusunu alaya aldığını, hatta daha da ileri giderek günah olarak nitelendirdiğini savundu.

Mudurnu Müftüsü Osman Şener, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sözlerin kendine ait olmadığını söyledi.
Cuma namazı öncesi verdiği vaazda yaptığı konuşmanın basın mensupları tarafından çarpıtıldığını ve yanlış anlaşıldığını savunan Şener, ''Vaaz sırasında, kadınların toplumdaki haklarından bahsettim. Karşı cinsten olanların elleri öpülünce nikah düşer sözleri bana ait değil'' diye konuştu.

Şener, şunları kaydetti:
''Ben konuşmam da Peygamber efendimizin kadına da erkeğe de kendi hak ettiği değeri verdiğinden bahsettim. Kadının eğitimde, sağlıkta, ticarette, toplumda görev yapması gerekir. Bazı tarikatlar var hani Türkiye'de 'kadın sesi haramdır' diye hepten kadını kenara iten, toplumdan uzaklaştıran, bunların yanlış olduğunu söyledim ama değişik boylara çektiler. Bir de 'el öpünce nikah düşer' diye yazmışlar. Zaten nikah kelimesi dahi söylemedim. Çok çarpıtmışlar.''

aa
(bkz: el değildir o başka bir şeydir)
bağnaz düşüncelerin yumurtladığı vecizelerden sadece bir(!) tanesi. neden bu kadar şaşırılıyo anlamış değilim.
uygulamaya geçilirse bayramlaşmalar tarihine karışır.
(bkz: ebenin ami ali sami)