bugün

sonuna kadar katıldığım haklı taleptir.
Kardeşler evlenince oluşan durum Uludağ sözlükte görülmektedir.
akraba evliliklerinden sakat çocuklar dünyaya geldiği bilinen bir gerçek. insanlara bunu anlata bilmek gerekmektedir. Yasak olan her şey kabul görüyor mu? insanlar yapacaklarından geri kalmıyor, gizli saklı yapıyorlar örneğin kürtaj gibi. Olayın sağlık boyutunu anlatırsanız bir ihtimal ikna etmiş olursunuz.
böyle bir sapkınlığın yasa ile engellenmeye çalışılması dahi utançtır.
engellenmesin "dövlet" onların sakat çocuklarınada bakar, tövbe tövbe.
Yabancıya gitmesin mantığının ürünü. Zırcahil işi.
Bu konu yıllardır itin götüne sokuluyor bildiğim kadarıyla. Neymiş , sakat çocuk doğuyormuş. Bı kere ihtimal arttırıyor sadece. Ki o da gerekli testler ile önlenebilir. Devletin yapması gereken (bu zamanda yapabileceğini pek sanmıyorum , orası ayrı) sadece gerekli gen testleri sağlam olan ebebeynlerin çocuk yapmasına izin vermektir.

Mümkünse bir de ebebeyn olma testi olmalı. O testi geçemeyenler ebebeyn olamamalı. Bu son dediğim uygulanırsa (bunu uygulayan devlet varmı bilmiyorum) akrabası ile evlenecek çoğu insan , zaten o testten kalacaktır. Tabi o testin içeriği ne? Bence bu daha önemli. Ve incelenmesi gereken ayrı bir mesele.

Edit : Tahrik olanlar eksiliyor. Söylediğimde yanlış bir şey gördüysen özelden yazarsın. Eksilemeyi istesem ben de yaparım ama etik görmüyorum.
Ama aile içi ensest tacizlere dokunulmasın değil mi? Sizi gidi yasakçı zihniyet sizi, ülkenin gerileme nedenisiniz resmen.