bugün

namaz kılmaya başlayarak en büyük adımı atmış olursun, diyerek cevap verilmesi gereken durumdur.

'Zaman gösterdiki cennet ucuz değil, cehennemde gereksiz değil!..'(said nursi)
son günlerde yaşadığımız sıcaklar, insana; " ulan cehennem varsa ve burdan daha sıcaksa yok abi işim olmaz,sabah namazı kaç rekat oluyodu? " düşüncesini damardan zerk etmektedir.
niyet ettim allah rızası için cehenneme gitmemeye...
insanlarin hakkimda ne dusundugunu onemsemeyerek hayatimi on yil uzattim.

(bkz: charles bukowski)
bir saturn repliği.
cehenneme gitmek istimiyin kişinin ağzından dökülen kelimeler topluluğu.
örnek ile aşağıda belirtilmiştir.

ve saturn yolun sonuna gelmiştir yanındaki zebella gibi zebanilerle ağır çekimde süzülerekten cehenneme doğru giderken
burnuna bi yanık et kokusu gelir. cehenneme iyice yaklaşmıştır ve göz ucuyla içeriye bir göz atar ve ellerinde kızgın demirlerle insanları (günahkarları) kovalayan zebaniler görür. derken ufaktan ufaktan tüyme planları yapar ve süzülmeyi yavaşlatarak
zebanilerden geride kalır. tam arkasını dönüp kaçacakken zebella gibi zebani ensesinden yakalar ve sorar "sen nereye gittiğini sanıyosun?" saturn mahçup ve ranatsız bi ifadeyle cevap verir "abi ben vejeteryanım şu et kokusu yeminle midemi bulandırdı müsadenle bi kusup gelcem" der. lakin zebani abimiz bu yalanı yemez ve saturn ü ensesinden sürüklemeye başlar. derken saturn zebaninin göğüs kıllarını yolmak suretiylen dikkat dağıtır ve enseyi kurtarır. koşaraktan uzaklaşmaya başlar. zebaniler arkasından kovalarken saturn topuklar enseye değerekten koşmakta ve bir yandanda " abi sıcak karşılama için saol" der. zebani seslenir (bir yandan koşaraktan) "gel burayaaaaaa". saturn cevap verir "karar verdim cehenneme gtmiycem ben abi" der ve karanlıkta gözden uzaklaşır.

*** son ***