bugün

O kadar parayı çöpe atacağına suriyelilerle dolu olan, randevu alınamayan hastanelere bir çözüm bulunabilir.
(bkz: o paraya öküz alırıh öküz)
kanal istanbul bütçesinini kenara koysak,
diyanetin bütçesini biraz kesip oradan gelen parayıda eklesek,
bir de devlette araba ve makam aracı saltanatına son verip tasarruf ettiğimiz parayı da eklesek.
hepsini eğitime harcasak, işte o zaman kalkınırız 5-10 yıla....
yahu ne saçma bir öneri bu, biraz mantığınızla düşünün.

hastane yaptın, kaç katarlı gelip tedavi olacak o hastanede, okul yapsan kaç katarlı çocuğunu o okula yollar. sanki türkiye cumhuriyetinde yaşıyorsun da...
Ayıp be...

Sadece vatandaşın hayrına olan proje mi olur?
hastane yapınca da sahte oyuncu hasta tutup uzak bu len aq diye fox'ta haber yapıyorsunuz bunu ne yapıcaz?
bu kadar işsize iş imkanı çıkarmak lazım. fabrika vs. ünili gençler bile işsiz.
Her yeri okul doldurmakla eğitimin kalitesi yükselmiyor. Lise düzeyine inmiş bir üniversite eğitim sistemine her yeri okul doldurup verseniz yine de hiç bir gelişme kaydedemeyiz. Aynı hadise orta öğretim sisteminde her yeri imam hatip ortaokulu/lisesi doldurmakla da yıllardır yaşanıyor.

Hastane mevzusuna gelince insanlar hasta garantili hastane istemiyor. iş istihdam garantili fabrika istiyor.
iyide bu başlığı giren adam şunu akıl edememiş mi kanal istanbul'dan gelecek parayla her sene hastane ve okulları kat kat katlarız .
Okul hastane yaparsan atama bekleyen onca insan iş bulur sonra. Hiç olur mu öyle şey.
Hem özel hastanelerin rantini yiyen kesimin kar marji düşer.

Hemde özel okullar zinciri kuran tayfa oğrencisiz kalır. Hiç olur mu öýle.

Eğitimde firsat esıtliği doğar hiç olur mu öyle.
Fabrika yapalıöö fabrika. Yazamadım elim bile gitmiyo.
75 milyar dolar ile 81 ile bolup sanayi yatırımi yapsak daha iyi Olmaz mi?