bugün

ulan ne piçsiniz hee, resmen kasıyorsunuz adamı. başlığı açmadan önce 20 dakika düşündüm. ya 20 olmasa da 2-3 dakka kafa yordum. "aut yazayım" dedim, çok sikik durur kanısına vardım. out yazsam, olası "burası aşağı normandiya mı la götoğlu" bkzlarından tırstım. en sonunda istiklale yaz sıcağında kravatla inen eski istanbul beyefendisi tadı yakalayıp "kale atışı" yazmaya karar verdim. bunla da dalga geçen olursa kendimi bayrak direğine çekicem amına koyim!

neden yapıyorlar lan bunu? topu 6 pasa koyup açılıyorlar. şöyle uzaklara bakıyorlar sözde atacakları yeri belirlemek için. genelde de teknikten yoksun olduklarından arkadaşına "kanada koş hafız kanada. sana nefis pas atıcam, sen ordan yürürsün" minvalinde el kol hareketleri yapıyorlar. tabi o top hep sahanın ilgisiz bi köşesine gidiyor o ayrı.

sonra kramponun burnunu iki kere yere vurup abanıyolar. kramponun altını mı temizliyorlar, ucunu mu düzeltiyorlar yoksa tıp aleminde henüz keşfedilmemiş ve tarafımdan "boğa sendromu" olarak tariflendireceğim refleksiz bir harekete mi tanıklık ediyoruz anlamadım.

yazarın itirafı: bu yazı tamamen krampon kelimesinin acayipliğine dikkat çekmek için yazılmıştır. 5 kere art arda krampon desene lan. adamda yetmişlik rakı etkisi yaratıyor. dene bi olum.