bugün

kırık dökük bir yaz aşkının sonucu.
adını hatırlamıyorum. ingilizdi. 22 yaşındaydı ve leeds şehrinden gelmişti. sinan sayesinde tanışmıştım onunla. sinan, benim aksime, tatilde sessizlikten çok insan arayan, sosyalin şahı bir insandı. voleybol oynarken tanışmışlar. elim eline değince benim için uçsuz bucaksız deniz kayboldu ve onun fonunu süslediği, kalp çarpıntılarından geçilmeyen bir tabloya hapsoldum. öyle güzeldi ki... gözlerimin önünden ayrılmıyor görüntüsü. kumraldı, saçları omuzlarına dökülüyordu. açık yeşil gözleri, küçük burnu ve dolgun dudakları, çıkık elmacık kemikleriyle birleşip yüzüne muzip bir sevimlilik katıyordu. elini bırakmadan, gözlerinin içine bakmıştım. kalbimde büyük bir yangın başlamıştı. dudakları kıpırdamıştı, adını söylemişti sanırım. duymadım. ona, gelmeden önce araştırdığım, beldenin tarihini anlattım. sevdiğim ingiliz müzik gruplarından bahsettim. gözlerinin içine bakarak ' let it be ' yi söylerken el ele sahilde yürüyorduk. fena olmayan ingilizcem ile ' istersen bırakabilirim ' dedim. o hiçbir şey demedi. sadece elimi sıktı. garip ama hiç fotoğraf çektirmedik. sanki ikimiz de kanundan kaçan suçlular gibi tedirgin oluyorduk, fotoğraf makinesini gördüğümüzde. öpüştük, sanki dünya sadece bizimmiş gibi coşkulu ve mutlu, öpüştük. saçlarını okşarken kulağına beatles mırıldandım. türkçe öğrettim, küfür öğrenmek istedi. ağzına yakışmaz, yanıtını verdim. kahkaha attı. voleybol oynarken bloğa çıktık, yüzme yarışı yaptık, ata binip ormanda dolaştık, bakkaldan aldığımız peynir ekmeği oburca yedik. her şey bitmeyecekmişçesine devam ediyordu. ama... o gün geldi çattı. o bir politika öğrencisiydi, ailesi, evi, köpeği, okulu ingiltere' de idi. ellerini tuttum. orada değildim. ikimizin de otobüsleri hareket ederken, dolu gözlerle el salladık, çekingence. sanki bunu yaparsak birbirimizi bir daha asla göremeyeceğimizden korkuyorduk. adı o an zihnimden silinmişti. zaten caroline, jaqueline, severine, glendoline' den biri olan isminden çok ona duyduğum aşk geride kalıyordu. deniz kıyısındaki küçük bir beldede terk etmiştim kalbimi.
an itibari ile benm yasadgm durumdur.
(bkz: merhaba ben pembe tolga)
yaz aşkı olarak adlandırılan durum.
4 senedir yapamadığım eylem. (bkz: Tatil ne demekti yaa)
güncel Önemli Başlıklar