bugün

kafir misin niye alındın? ayrıca o ayet o zamanki kafirlerin yaptıklarına karşı indi. nerenizle okuyorsunuz anlamıyorum. ya da din üzerinden prim yapmaya çalışıyorsunuz.
o günün şartlarına göre indiyse bugün neden müslüman olmayanlara karşı bir önyargı ve saygısızlık durumu mevcut? o günle bugünün şartlarını ayıramayanlar için. eğer herkes bu bilinçle okuyup anlasa durum çok daha farklı olabilirdi. en azından bir sözlük üzerinden ateistler şöyle müslümanlar böyle hristiyanlar öyle diye birbirimiz hakkında atıp tutmazdık. demek ki neymiş kafa kesmeye gelene kadar okumayı öğrenmeliymişiz.
Ulan ayeti niye eksiliyorsunuz?

Dinsiz bunlar *
kuran hani evrensel ve de zamanın ötesindeydi?

komiksiniz vre..
--spoiler--
ayrıca o ayet o zamanki kafirlerin yaptıklarına karşı indi. nerenizle okuyorsunuz
-spoiler--
Biz gözümüzle okuyoruzda, siz nerenizle yorumluyorsunuz, asıl o enteresan.
E hani bu kitap tüm zamanlar için inmişti? Sadece o zamanki kafirler karşı indiği kuranın neresinde yazıyor?
Gene beynini sktiminin bir yalancısı gelmiş o gün öyleydi bugün böyle diyorsunuz demiş.

Be aq malı. Birini öldürmek cinayet olduğu için Allah savaş anında öldürme iznini açık açık vermeseydi inanan biri kendini öldürmek için gelene karşı kendini nasıl müdafaa edecekti.

Buradaki yalancı *rospu evlatlarına inanmayın.

Kuranın farklı yerlerinde savaş yoksa öldürmek yasaktır diye emredilir. Bunun yanında esir almak yasaktır, kadınları çocukları din adamlarını savaş bile olsa öldürmek, dokunmak yasaktır. Sadece savaş anında. Bu kadar net.
ltında şunun da yazılması gereken başlık.

Sevgili kuş beyinliboy.

Allah katından gelmiş ve inandığın kitapta Adam öldürmek yasak yazıyor iken ve birileri toplanıp seni, çoluğunu çocuğunu öldürmek için geliriyorken; Allah'ın savaş anında öldürme ruhsatı yani nefsi müdafaa hakkı vermiş olmasının neyini anlayamıyorsun.

Ne kadar beyinsiz olduğunu görebilmen için normal zekaya sahip birinin yerine geçip kendine oradan bir bakman gerekirdi.
allah niye böyle demiş, oysa ki japonyaya atom bombası atıldığında bir anda buharlaşarak yok olan insanlar gibi kafirleri de buharlaştırabilirdi, kusura bakmayın ama gereksiz gibi geldi biraz bana.
Bunu halen yazabiliyorsan demek ki ayeti yanlış anladın.

götünüzden element uydurmakta üstünüze yok.
Akla polat alemdar’ın racon kesmem kafa keserim sahnesini akla getiren hede.
Çakır istanbul’un sefiridir.
cımbızlama bu olsa gerek. seviye yerlerde gene tabrik*
keleş ile tarayın deseydi belki inanırdım.
Malmısınız olm siz emniyet alır valla .
Aq dünyasında kameralar bile varken birçok şey ıspatlanamamış; ne nasıl yaşandı tam manasıyla bilinemez ve her kafadan bir ses çıkarken sevgili bi yrrka kafa 1000 yıl öncesini naklen yaşamış gibi anlatıyor.

*Kuranda savaş dışında kimsenin kimseyi öldüremeyeceği, hatta ve hatta 1 kişiyi öldürenin tüm insanları öldürmüş gibi dehşet verici olduğu açık açık yazmaktadır. Google'a yazan görebilecektir.
eğer bu ayet savaş dışında uygulanabilir olsaydı şu an ne ispanyada ne orta doguda ne balkanlarda bir tek hristiyan yaşıyor olmazdı.
Aşağıda iki faklı yazardan alıntı yapılmış iki farklı düşünce yer almaktadır.

ilki önyargı barındırmakta; ikincisi ise gerçeklik barındırmaktadır.

ilki:"dostum yalnız bu laf benden çok sana giriyor, zira 1500 sene önceki mucizeler silsilesine yaşamış gibi inanan ben değilim"

ikincisi:"eğer bu ayet savaş dışında uygulanabilir olsaydı şu an ne ispanyada ne orta doguda ne balkanlarda bir tek hristiyan yaşıyor olmazdı."

ilki için konuşacak olursak 1500 sene önce mucize yaşanıp yaşanmadığını bu dünyada sen yada ben asla bilemeyeceğiz.

Ama ikincisine gelecek olursak tırnak içindeki sözleri söyleyen yazar senin bilip bilmeden sallayışını ispanya ve ortadoğu örnekleriyle kabak gibi ortaya çıkarıyor çünkü 1500 yıldır Müslümanlar kendileri ile savaşmayan kafirleri gördükleri yerde öldür(e) memiştir. Eğer öldürseydi mutlak hakim olduğu bölgelerde sadece müslümanlar yaşayabilirdi. Oysa ortaçağda başka dinlere inananların ülkesinde müslümanlar asla yaşayamamış olmasına rağmen Müslümanların arasında her dinden insan aynı inançları ile yaşamaya devam etmiştir. Yani Allah savaş dışında adam öldürmeyi yasaklamıştır.

Açıkça görülüyor ki uygulamada da senin cımbızladığın ayet savaş zamanları içindir.

Ha birde mesela rusyanın 2.dünya savaşı sonunda berline girip neredeyse tüm alman kadınlarına savaş var diye tecavüz etmesi gibi şeyler de yasaktır. Bu islamın savaş hukukudur. Savaş anında sadece seni öldürmek isteyene ölümüne karşı koyarsın. Bunun dışında kadınlara, çocuklara, din adamlarına zarar vermezsin.

Ve Müslüman ülkeler tarih boyunca iyi-kötü, başarılı-başarısız bunu uygulamaya çalışmışlardır.
Müslüman kimliği taşıyan toplumlar yada müslüman olmayan toplumlar...

Sözünü ettiğimiz iki taraftan da kötülükler yapan olmuştur ve bu dinin değil insanların sorunudur. Din, seni öldürmek isteyene karşı koymak dışında adam öldürmeyi kesinkes yasaklıyor. Tartışma söz konusu bile değil.

Fakat tarih marih atıp tutuyorsun ya hani tarihsel kayıtlara göre müslüman kimliğiyle yapılmış kötülüklerin yanında melek kalacağı canilikler başka kimlikteki toplumlarda görülmüştür. At gözlüğünü çıkarıp bi araştırsan soykırımları katliamları göreceksin de bu kafayla bi halt görebileceğini sanmıyorum çünkü daha birinin Müslümanım dedi diye yaptığı kötülüklerin islam olmadığını anlayabilecek yetkinlikte değilsin. Bu sadece islam için değil her türlü inanç yada ideoloji için de geçerli ayrıca. Hindular müslümanlara soykırım yapıyor diye hinduizm soykırım emrediyor diyemeyiz maalesef...
Yine birileri kendince kur-an'ı kerim'i yorumlamaya çalışmış. Kalk abdest al beynine kan gitsin..
Çarpıtma. Tamamen çarpıtma ve algı kokan başlık. Söz konusu ayet (muhammed/4) savaştan bahseder. Harpte sen öldürmezsen o seni öldürür. Sen savaşı Çelik çomak oyunu mu sandın? sadece müslümanları mı savaşıyor sandın? Yoksa Savaşı müslümanlar mı icad etti sandın? Silah şirketleri dünyaya demokrasi..! ihrac edenlerin elinde oyuncakken hemde öyle mi? Yoksa siyonizmin kurup beslediği terör örgütlerini savaş mı yapıyor sandın? Bu bir haçlı seferidir diyenleri görmedin, Fitneleriyle Ortadoğuyu cehenneme çevirenleri görmedin de suçu islama atarak yahudi ve hristiyanları aklayabileceğini mi sandın? Ne sandın?

Son iki yüz yıldır birbirlerini yemekten başka bir işe yaramayan müslüman alemini sen cihad ediyor savaşıyor filan mı sandın? Yapma ya..vah vah vah..
Ateist yobazingoların zamazingolarından biri..
Peki günümüzün en önde gelen güçlü devletleri ne yapıyor. Az gelişmiş ülkeleri yada rakip devletleri askeri, ekonomik, politik yönden kendine bağımlı kılıp sömürüyor sömürmeye çalışıyorlar ve bunu yapmaya hiç durmadan devam ediyorlar. Buradaki esas hedef ise aslında potansiyel düşman olan diğer devletleri güçsüz bırakmak ve onların düşmanlığından zarar görmek konusunda emin olmak.

En güçlü ülkeler bunu şu anda devlet politikası olarak uyguluyor.

Ayet tam olarak olmamız gerekeni bize gösteriyor. Bizden olmayan ve bizden güçlü olursa bize zarar vermesi muhtemel güçleri hep kontrol altında tutmamızı, emperyalist olanın biz olmamızı söylüyor çünkü perşembenin gelişi çarşambadan bellidir. Nitekim güçlenen her başka ülke canımıza okudu da. Bunu tarihte defalarca yaşadık.

Olayı küçük Emrah bakış açısına indirgeyip gerçekleri hesaba katmadan kuran şunu bunu emrediyor sevgi barış kelebekler falan demeyle olmuyor bu işler. Müslüman olmayan sayısız ülke müslüman olmayan başka sayısız ülke tarafından katliama uğradı, tecavüze uğradı, kadınları seks işçisi olarak çalıştırıldı. Ne yenen ne de yenilen müslümandı.
düşünün.

allah müslüman kullarına diğer kullarının kafasını kesmesini söylüyor.

diğer kullarını kim yaratıyor. allah.

bugüne kadar sayısız kafa kesildi. neye yaradı. neyi çözdü. ne hayır bıraktı.

allah bundan mutlu olup razı mı geldi.

halbuki zaten ölümlüyüz. kafayı kesmezsen adam ölmeyecek mi.

ölecek.

kafa kesmek niye.

din öyle emretmişmiş.

ulen o dinde zekat şart koşulmuş

milyonda biri kadar konuşulmaz.

müslümanın cebinde akrep mi var.
Sebaha kadar mokoko diye biri de zekattan konuşulmaz kafa kesmekten konuşulur demiş.

Şaka mısınız siz arkadaşım inanılır gibi değil çünkü.

kafa kesme tabirini kullanan bir kere senin gibi dün düşmanları biz değiliz. Biz bu yalana cevap vermeye çalışıyoruz çünkü Allah sadece savaş halinde olduğunda seni öldürmek isteyen karşı tarafa kendi canını ölümüne savunma fırsatı verir. Bunun dışında asla kimse kimsenin canına kıyamaz. Başkasının canına kıyanın islam dinine göre cezası da devlet tarafından idam edilmektir.

Bir de zekat demişsin de zekâtı yani fakirlere yardımı Allah emrediyor. Bunun yanında her türlü iyiliği ve iyilikte yarışmayı sayfalarca emrediyor.
Ayetin öncesindeki ve sonrasındaki ayetleri okumadan konuşun bakalım.
Islamda hoșgörü ve barış kavrami ilk zamanlarda yeni yayilmaya basladigi Zaman vardı, taraftar toplamasi lazimdi ayetler bariscildi ne Zaman ki hareket guclendi, cihat ve ganimet kavramlari ortaya çikti.