bugün

istemsiz gerçekleşen olaylar sebebiyle başlarına gelen kötü şeylerden dolayı utanıp sıkıldığı anlardır.
Tanımı da yaptıktan sonra anlatıvereyim olayı.

Evde yayılmış oturuyorum. Cnbc-e de 3 boyutlu bir yayın vardı. ben, "lan nasıl 3d bu, herşey normal görünüyor" , "acaba televizyondan mı ?" , "of lan hatun da aramadı." , "zikicem böyle bayramı ya" , "ders kayıtları ne zaman başlıyodu acaba?" düşüncelerindeyken kapı çalındı. Bizim alt-çaprazda oturan kezban hanımgillerin yedi ceddi salona doluştular. her biri bir koltuğa kalçalarını yayarak oturdular. 2 çocukla beraber toplam 6 kişiler, kızları var benle yaşıt, kestim şöyle hafiften, yok hacı bildiğin kezban bu. annesi ve ablası da var yanında işte çocuklar da ablasının. neyse bunlar içeri girince hemen odaya geçip üstüme çekidüzen verdim ve tekrar salona girdim.

+ ee bscdo* n'aptın okulu ?
-- kız benle bayramlaşmayı unutup sohbete başladı--
- okuyoz işte ya, ne yapalım.
+ neydi bölüm senin
- fizik
+ hmm. hayırlısı neyse o olsun.
- sağol.

Biraz sohbet muhabbet ettik. derken garip bir hava sezdim odada. kızkardeşim peçete getiriyor o kızın ablasına, o onun kulağına birşey diyor, annesi suratını asmış mahçup bir şekilde kızına söyleniyor, hepsi birden kıpraşıyor... anlamadım gitti. kızın ablasında bir surat; çin halk cumhuriyeti bayrağından hallice; kıpkırmızı.. bana bakıyor hafiften utanıyor geri çeviriyor başını. derken, annem mutfağa çağırdı beni;

+ ne oldu ya
- gel sen
+ oturuyordum
- gel !!

neyse ben mutfağa girer girmez arkamdan bizon sürüsü gibi geçip dışarı çıktı komşular, "n'oluyor ne bitiyor" anlamadan baktım annem almış eline bezi salona koşuyor, durdu kızın ablasının oturduğu koltuğun başında, koltuğu hışımla silmeye başladı. bir yandan da söyleniyor; "orospu seni, amına götüne sahip olamıyor." , "kaltak", "mahvetti koltuğu ya, taksidi duruyor hala.". ya dedim "n'oluyor, ne yaptı koltuğa" yok konuşmuyor. kardeşime sordum, o da utana sıkıla anlattı; meğerse kadının adet günüymüş, koltuğu yayılınca bütün kir, cevval, kan koltuğa bulaşmış. lan sorduğuma utanıyorum, kadının haline üzülüyorum. yemin ederim kadın olmak zor olm. vallaha zor. Büfeye sigara almaya giderken karşılaştık yine ben daha fazla utandım ya.