bugün

kadın cinayetlerinin önüne geçilebilmesi için çok caydırıcı bir şekilde cezalarla kadınlar korunmalıdır
her ne kadar kadın erkek eşit densede bazı konularda kadınlar bir tık daha önde olması gerekir
ayrıca dünyada kadın olmak zordur kadınların rahatça dolaşması ve kendini güvende hissetirilmesi sağlanmalıdır

kadınları koruma kanunu
madde 1 - kadın öldürüen kişi idam cezasına çarptırılır.
madde 2 - kadına hakaret eden kişiye 15 yıldan 20 yıla kadar hapis cezasına artı 25 bin güne kadar para cezasına çarptırılır.(manevi tazminat)
madde 3 - kadına laf atmanın cezası 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
madde 4 - kadına sarkıntılık taciz tecavüz cinsel istismar eden kişi idam edilir.
madde 5 - kadını izinsiz bir şekilde video veya fotoğrafını çeken kişiye hadım cezası + 10 yıl hapis cezası ile cezalandırılır.
madde 6 - kadınların özel hayatını ve kişisel verilerini ifşalayan kişiye 24 yıldan 35 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
madde 7 - kadın özgürlüğünü elinden almanın cezası idamdır.
madde 8 - kadına şiddet uygulayan bedenine zarar veren kişiye hadım cezası + 25 yıldan 45 yıla kadar hapis cezasına çarptılır.
madde 9 - kadın hakkını gasp eden haklarını elinden alan kişiye 14 yıldan 21 yıla kadar hapis cezasına çarptırılır.
madde 10 - kadını tehdit eden kişiye 15 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası + 40 bin güne kadar para cezası ile cezalandırılır
madde 11 - kadının malını gasp eden kişiye idam cezasına çarptırılır.
madde 12 - kadına yönelik hileli bir şekilde kendine çıkar sağlayan(dolandırıclık) kişiye 25 yıldan 45 yıla kadar hapis cezası + kadının zararının faiziyle beraber karşılanması şekilde para cezasına çarptırılır.
madde 13 - kadını tahrik(kışkırtma) eden kişiye 7 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırlır.
madde 14 - kadını suç işlemeye azmettirme bir kadını suç işlemeye teşvik eden kişiye 15 yıldan 24 yıla kadar hapis cezasına çarptırılır.
madde 15 - kendi rızası olamadan kadını kaçıran kişiye 10 yıldan 35 yıla kadar hapis cezası + 30 bin güne kadar para cezasına çarptırılır.

not : kadının sözü beyan değildir mutlaka kanıt olması gerekmektedir ancak kadında 2 şahit yerine kadına güven oranını artırabilriz mesela mahkemeda erkeğe güven %40 kadına güven %60 olabilir.
Destekliyorum.

idam geri geliyor ama olsun.