bugün

% 67 si kendilerini bal gibi tanıyan lakin kadına nasıl davranacağını tam olarak bilemeyen, kadını bi araç olarak görüp, istediklerini alamayınca afallayan garip toplumumuzun kendilerinde yarattığı bu imajı silmek istemeyen kadınların, % 32 ü de az önce bahsettiğim toplumun içindeki erkeklerin zihniyetidir. %1 lik bir kısımınsa götüyle güldüğü zihniyettir. % 1 lik olan pek az kişiye sorduk bu böyle çıktı, kişisel değil yani rakamlar. kişisel görüşümse budaklı bir odunun mahkum olduğu zihniyettir.

-hilmi nurdan beni terk etti
+neden peki?
-bilmiyorum dostum, her şey yolundaydı anlamıyorum bu kadınları

neyini anlamıyorsun bre dingil. her şey yolundaysa vardır bi bokluk zaten. hem yaratılış hem de mantalite olarak birbirinden bin ışık yılı farklı iki organizma, nasıl her konuda sorunsuz anlaşabilir, nasıl her şeye aynı tepkiler verebilir.

-hilmi şu aysel o tipsizde ne buluyor ya
+eksik olan bi şeyi tamamlıyodur hayatında osmanım
-tip desen bende, para desen o da var ama beni reddetmişti. anlamıyorum bu kadınları abi

ulan belki adam neyi ne zaman söyleyeceğini, yapacağını bilen, kadının hayatındaki ihtiyaç duyduğu olayı çözmüş timsahın teki. ne yani tüm kadınların tek ihtiyacı tip ya da para mı?

-ya hilmi bi şey söyledim küstü konuşmuyor benimle.
+ne dedin osmanım
-saçlarını boyatmış, pek hoşlanmadım
+ah bu kadınlar dimi. ne kadar zor anlamak dimi osmanım?
-evet hilmi anlayamıyorum ya.

buna bi yorum dahi yazmak istemiyorum kof beyinli angutyuslarım benim.

kısacası kadınlar anlaşılamaz kompleks yaratıklar değildir canlarım. şimdi yaratık dedim diye bu % 67 lik kısımdan tepkiler alabilirim, normaldir. bilakis son derece basit bi mizaçları ve beyin yapısı vardır, tıpkı biz erkekler gibi. istemediği bir şeyi istemez, istedikleri bir şeyi de ister. onları anlayamamanızın sebebi onların ne kadar kompleks olduklarından değil, sizin ne kadar budaklı odunlar olduğunuzdan kaynaklanıyor.
yalnızca kadınların değil, tüm insanlığın anlaşılamaz varlıklar olduğunu bilmeyen zihniyettir.
kadınlar anlaşılmak için değil sevilmek için yaratılmışlardır.

(bkz: oscar wilde)
erkek zihniyetidir.
küçük bir anketsel veri ile elde edilen sonuçlara pek önem vermeyen zihniyettir. insanlar ve bu insanlar arasındaki iletişim sorulan bir kaç soruya göre sınıflandırılacak kadar basit değildir. anlamak davranışlarındaki nedenleri ortaya koymak değil duygularını anlayabilmektir. insanlar anlaşılmaz varlık olmadığı gibi basit beyin yapıları olan varlıklar hiç değildir. özellikle türkçe konuşulmasına rağmen pek çok dilin konuşulduğu, kelimelerin insandan insana farklı anlamlar kazandığı bir dünyada...