bugün

bir eziklik kompleksidir. burada kadınları aşşağılamıorum kesinlikle. ama doğru. anneleri tarafından ezilen, erkekler tarafından da irdelenen kadınların çok küçükken kazanmaya başladığı ve ileri yaşlarda bir kompleks haline gelen tavrıdır.
kompleks değil yapabilirler. yapsında ayakta durmasını bilmeli tabikide. kadın dediğin fizik olarak çok güçlü değil ama içindeki ateş ile dünyayı yakar koç. bir erkek olarak hayranlıkla kendilerini seyrediyorum. doğurmak, büyütmek herkesin harcı değil usta.(onu yapan başka ne yapmaz ki?) çalışmayan bi kadınla evlenmek mantıklı değildir açıkçası, kadınında çalışması daha iyi. ev ekonomisine katkı sağlar ve belki ilerde evlilik biter. o zaman kadın kendi ayaklarında durabilir.-nafaka vermemek değil olay-olması gereken budur. güçlüler ve çok sabırlılar, alt ederler ama tıkanabilecekleri noktalar olur. kimse mükkemmel değil çünkü.
Ezik yada yetersiz oldukları için değil; Çevrenin, özellikle ata-erkil yapının ve baskının sonucudur. Kadınlar erkeklerin yaptığı neredeyse herşeyi yapabilirler. Yeterki destek ve eğitim verilsin. Kadın ve erkeğin zekası ve anatomik işleyişleri aynı olduğundan, her türlü iş yapılabilir.

Kızlara hep bebek alınır, plastik yemek takımı küçük küçük, erkeğe hep silah ve araçlar alınır. Buradan gelir bu dayatma.

(bkz: ayırımcılık)
(bkz: küçük görmek)
(bkz: üreme organı farkı yüzünden kadınların ezilmesi)
yapamazsın dedim duvara işeyemessin dedim kitlendi ama inadından vazgeçmedi onu da yaptı. daha da demem bu komplekse tek laf haklıdırlar.