bugün

kadın beyni erkek beyninden kütlesel olarak daha küçüktür; fakat işlevsel olarak yetersiz olduğu konusunda bilimsel bir bulgu yoktur. ayrıca böyle başlıklar açarak biz erkekleri zor duruma düşürmeyin arkadaşım. şimdi biri çıkıp da "teknoloji de böyledir, cihaz küçüldükçe işlevi artar" derse, ne cevap veririz?..

edit: ulan trol başlığı sandım ama meğer suud'lu yobazın iddiasıymış. Allah'ın dininde/kur'an'da kadınların cinsiyetleri sebebiyle aşağılandığı hiçbir ifadenin yer almadığını artık herkes biliyor. aksine, kız çocuklarını diri diri gömen vahşi bir topluma uyarıdır kur'an... bu suud'lu yobazın, bu zırvaları söylemek için aldığı motivasyonun da kur'an dışı uydurma kaynaklar olduğunu bilelim.
zekayla beynin boyutunun bağlantılı olduğunu sanan malları gösteren başlık. bak canım benim zeka beyindeki nöronların birbiriyle yaptığı bağlantı sayısı, hızı gibi faktörlere, genlere bağlı bir kavramdır. mesela çok güzel bir örnek olarak öküzleri vereceğim. beyinleri hepimizden büyük ama zekaları sanırım sadece sizin gibilerden fazla. zavallısınız ya nasılda acıyorum içinizde nasıl bir nefret nasıl bir çekememezlik varsa artık.
Mühim olan kullanabilmek.
Önemli olan boyutu değil işlevi olduğu için sıkıntı yaratmayacak durumdur.
seviyorlar ve seviliyorlar ya...ne gam.
"kadınlar yarım beyinle doğuyor ve tamamını kullanabiliyorlar ama erkekler tam beyinle doğup yarısını bile kullanamıyorlar" denir bu iddiaayı ortaya atan kişiye.
doğru yada yanlış fark etmez önemli olan beyni kullanmaktır. sığırdada kocaman beyin var ama fazla bi işe yaramıyor.
çok doğru
çok daha küçük
ama daha fazla sinir bağlantısı yani daha fazla işlem kapasitesi var
kapiş?
hacim olarak daha küçük oldukları için olabilir mi? sorusunu akıllara getiren önerme.
gün geçtikçe küçüldüğü halde depolama alanı büyüyen disklerden, hafıza kartlarından,
ziplenip boyutu küçültüldüğü halde, ziplenmemiş ve boyutu büyük haliyle aynı dosyaları bire bir içeren klasörlerden,
boyutu küçülüp, inceldikçe daha modern ve teknolojik bir çağı simgeleyen cep telefonlarından da ibretinizi almadıysanız buyrun şu aşağıdaki cümlelerden alın;

selam, naber, nasılsın, kendine iyi bak, allaha emanet ol yerine
slm, nbr, nslsn, kib, aeo olarak da gayet istediğini anlayıp, anlatabileceğin şekilde kullandığın halde, hala ibret almadıysan şimdi buyur şu aşağıdaki cümleden ibret al;

boyu değil işlevi hacı.

bundan da ibretini alamayan varsa ; http://www.youtube.com/watch?v=L6ioG7dbXEs

bad, dum, tıssss!
Ustam bana da bi yarım çek yağlı olsun.

Tanım; yanlış önermedir.
Akıllısı kıçındam donunu alır ruhun duymaz.
Nasa nın araştırmasına gerek yok gel türkiye ye düğün hazırlıklarını seyret yarım beyinle doğuyorlar düğün işleri derken o da gidiyor.
nasa anatomi veya nöroşirürji işi ile mi uğraşıyor dedirten yazar mesajıdır. troll konuda erkeklere hakaret dolu mesaj atan kadınlarımız neyi kanıtladılar acaba?

bu arada kadın yaratan değerli bir varlıktır. fakat bazıları da böyle oluyor işte.
(bkz: https://www.youtube.com/watch?v=ylT7nNMjLew)
suudi din adamlarının önemli bir tespiti.
işte bilim.
beyinsiz olanlar da imam oluyor.
güncel Önemli Başlıklar