bugün

baştan belirteyim; haksız yere kadın dövenlerin tamamının devlet eliyle en sert şekilde cezalandırılması taraftarıyım. benim dikkat çekmek istediğim konu farklı. umarım anlarsınız. mantığı tersten işletmeye çalışmadan.

baştan yanlışa düştüğümüzdür.

özellikle son dönemde medyada ciddi manada yer almakta. erkek kadını dövdü, bıçakladı vs. bir kere medya baştan yanlışa düşmekte bu tarz manşetler atarak. çünkü özündirmeye vesile olur. artı kin doğurur. erkek ile kadın arasında. geçen bir manşet gördüm aklım çıktı; erkek terörizmi diyor.

eğer böyle bir başlık atarsanız erkeğin kadın nazarındaki itibarını yok edersiniz.

kaldıki bir olayda sadece tek taraflı araştırma yapılamaz.

günümüzde kadınlar - özelliklede bir kısmı- cidden dayağı hakediyor. öyle davranışlar içine giriyorlar ki akıllara zarar.

bazen diyorum bu kadar dengesiz hareket etmelerinde acaba erkek otoritesinin üzerlerinden kalkması mı var.

sakın yanlış anlaşılmasın şiddeit meşru göstermiyorum. ama olaya tek taraflı bakmamak lazım. yani hırsızında suçu olabilir.
Kimsenin kimseye vurma hakkı yoktur. Engel koyma ya da kısıtlama hakkı olmadıgı gibi. Bu asla meşrulaştırılamaz. Kadına eskisi gibi söz geçirememek anlaşılan batmaya başladı birilerine.