bugün

sanırım romantizm tehlikesine kapılmış birkaç kendini bilmezin davranışı. bazı insanlar kendilerinin sümsüklüğünü modernite diye dayatmıyorlar mı ben işte ona yanıyorum. tabi kadına vurmak demek öyle hayvanlaşmak demek de değil hafifçe akıllandırmak demek daha yerinde olur.

bir öğretmenin öğrencisini adam etmesi gibi bir şey işte.
" kadına vereceğin aklı sen nerden buldun ? " düşüncesiyle paralel gelişen, aklın erkeklikle alakası olmadığını ortaya koyan eylemdir, haklıdır, azdır da.
kadın erkek eşitliğinin olmadığını nitelendirmektir. madem eşitiz bir adama kafa yumruk girebiliyorsak, bir kadına da girebiliriz manası çıkabilir. yok öyle değilse, demek ki kadın erkek eşit değildir. erkek üstündür.
eskiden de dikkat çekmeye çalışan yazarlar vardı bu sözlükte. yazdıklarına kızardın, trollerdi ama zeki adamlardı ez azından. sadece söylediklerini çok sert bir dille ifade ederlerdi yoksa tartışılabilecek şeylerdi söyledikleri çoğunlukla.
şimdi formata aykırı entry diyecek, çaylaksın diyecek sanırım birileri bana. kusura bakmayın abiler böyle başlığa böyle entry.
(bkz: ben bu yazıyı kadın dövenlere yazdım)
bunu yazanlar acaba kız kardeşlerinin dövülmesi karşında ne tepki verir sorusunu akıllara getirir.
ibneye hakarettir kadın döven insan değildir .
bir kadına kafa atmak, gelişine yumruk atmak bi de utanmadan ''ulan çok pis oturdu yav'' demek acizliktir.