bugün

gerizekalı sözlük yazarlarının 'bayan' kelimesi geçen her başlığın altına bunu yazarak gösterdiği tepkidir.
başlığı açan kişi kadınlarla ilgili çok önemli noktalara değinmiştir, fakat kadına 'bayan' diye hitap etme gafletinde bulunmuştur.
bunu gören ve eleştiri yaptığını ya da ayar verdiğini sanan bazı yazarlar da hemen altına;
'kadına bayan diyo' şeklinde saçma sapan yorumlar yapıp asıl konuyu görmek yerine ayrıntılara takılırlar.

kadına bayan demişsin, ya da'yı bitişik yazmışsın, de'yi ayrı yazmamışsın....
bu şekildeki yorumlara bir son verin artık. ayar verdiğinizi düşünüyorsunuz belki ama cidden komik duruma düşüyorsunuz.
türkçe sizin için bu kadar önemliyse yazara özel mesaj atarak düzeltmesini rica edin. eminim ki daha çok işe yaracaktır.
ortaokulda bir arkadaşımız vardı.

keşke "kaşki" der bir de bunun doğru olduğunu iddia ederdi. yazık yaşı küçüktü, annesi okuma yazması kıt, babası cahil bir insandı...

sizin özrünüz ne?
ben de bisküviye püsküt diyorum mesela.
maldan adam haykırışı.

ne diyelim amına koyayım. bayan lan işte.
kadın-bayan-hatun-avrat-kız-diişisi-kişisidir o efendim.
centilmen erkekleri mahzun ve mahcup bırakan tekdir cümlesi. valla ablacığım ben protokolden prosedürden pek anlamam siz bir ara kime ne diyeceğimin listesini çıkarın da oradan çalışayım.
kadın, bayan, hanım, karı, cıvır, çıtır, fahişe, orospu, kaltak, şıllık, yosma, eksik etek, lezbiyen, anne, hala, anneanne, babaanne, teyze, elti, görümce, kaynana, rahibe. seç beğen kullan.
hatun, avrat, kız, dişi ve manita'yı unutmuş olmanın derin üzüntüsünü yaşamaktayım.
--spoiler--
ne desin mahmut mu ?
--spoiler--
ortaokulda bir arkadaş vardı. halbuki si diyeceğine halbusi ki derdi. gül gül öldük.