bugün

uludağsözlükteki kadın yazarlar da erkek yazarlar gibi başından geçen onlara göre ilginç, korkunç, eğlenceli v.s hikayeleri entry kalıbına sokarak anlatırlar. fakat hiçbirinin hikayeleri erkeklerinki kadar okunur ve eğlenceli değildir. çünkü bu yazarların çoğu evde kaldıklarından mıdır yoksa başka hikaye yaşamadıklarından mıdır bilinmez en çok annelerinin konu olduğu iğrenç, sıradan, herkesin başından geçebilecek hikayeler anlatırlar.

"bir kere ben küçükken annem bana "kızım bak süt içersen boyun uzar demişti ben de içmiştim sorna da buzdolabıyla bol ölçüşmüştüm hihihihiih" (diğer yazarların ekran başındaki donuk suratları)

"bir kere annem bana güdümlü anne terliği fırlatmıştı ben de gelmedi ki gelmedi ki demiştim. o sırada içeri işten gelen babam girmişti hihihihhi" güdümlü anne terliği bu tip yazarların çok kullandığı bir tamlamadır. onlara göre bu tamlama çok zekicedir. ve eğlencelidir.

"annemle geçen gün televizyonda bir adam gördük. annem bak kızım sana göre dedi. ben de aman anneee neresi güzel be dedim." hmm. bak bu ilginçmiş.

"annem de annem annem de annem aman annem canım annem annen anneeeeeeeem gggkkkk"

örnekler çoğaltılabilir. hani bazı kızlar vardır. muhabbete başladığınızda sizinle hiç alakası olmayan ve sizin ilginizi çekmeyen tamamen kendini ilgilendiren olayları durmaksızın nefes almadan sanki sizi çok ilgilendiriyormuşcasına anlatınca içinizden "amma sıkıcı lan" dersiniz ya. işte o duyguyu yaşatıyor bu tip yazarlar insana. hem de sık sık.

sadece anne de değil anlattıkları. kzı kardeşleri yahut arkadaşlarıyla anlattıkları sıkıcı ve sıradan hikayeleri de bol bol bulabilirsiniz anlattıkları.

erkekler hakkaten daha iyi lan bu konuda. hem de fersah fersah ilerdeler kadın yazarlardan. o erkeklerin daşşağana gurban hatta. hatta ben o erkeklerin ayağanı öpim. hatta abi beni sik yani o derece. hatta ibneleşiyorum ben. erkek hayranıyım artık. hatta özel mesajdan telefon bile veririm.

bi de bu var:

(bkz: bi gecede karmanın amına koymak)

(bkz: karmanın amına koyma sanatı)