bugün

neye göre, kime göre diye düşündürür insana. zira bir bayan bir bayan arkadaşından "o kadın, bu kadın, şu kadın" diye bahsediyorsa ben kızlık zarı durumunu düşünürüm arkadaş. gerçi yırtılmışsa yırtılmış beni ilgilendirmez ama olsun. *
yaşının 35 olması elini tuttuğu 10 yaşındaki canından parça olan bir kız çocuğu ve süper fiziği ile genç kızlara taş çıkaran hatunu görünce kafada ister istemez şekillenen düşünce.
özellikle dünya kadınlar gününde tavan yapan sıkıntıdır. hayır öğrenciyken kaç kere zan altında kaldım hatırlamıyorum bile. liseli bir genç kızın dünya kadınlar gününü kutlamak da çok gerekli bir şey tabii.

- duygu dünya kadınlar günün kutlu olsun hocu.
+ ee, sağ ol.
+ yani kadın derken kız, kadın... kız.
- bahçeye çıkalım mı?
+ aa hava ne güzel.
artık öğrenelim dünyada iki cinsiyet vardır erkek ve dişi.e öküz gibi dişi denmeyeceğine göre kadın denir,bir kıza kadın denince alınması kadar mantıksız bir durum yoktur ya da kadın değil kız diye düzeltilen bir laf kadar saçması yoktur. ha kadın ha kız takılmayalım bu kadar. kadın dersin olur biter.
yatakta biter.
salaksa kız olgunsa kadın.
ikilemde kalındığı anda bayan denilerek çözülebilecek sorunsaldır...
(bkz: insan)
tamamen olgunluk kavramıyla alakalıdır.incecik bir zar tabakasının yırtılması hiç bir kız çocuğunu kadın yapmaz.
galiba avrupa'da da var olan sorunsaldır.
avrupa birliği ülkelerinde bu miss-mrs. sorunsalını ortadan kaldırmak için çalışmalar vardı bir ara. topyekün mrs. yapılacaktı sanırım, sonra ne oldu bilmiyorum.
18 yaş üstü her dişi kadındır bunun seks yapmış ya da yapmamış olmakla alakası yoktur.