bugün

görmediğim ve duymadığım bir şey. ama olabilir. gayet normal.görmemem ya da bilmemem olmadığı ya da olmayacağı anlamına gelmiyor.
bende hiç görmedim. kadınlar dinsizmi acaba.
ilkokuldaydı sanırım, bizim kadın din öğretmenimiz vardı. başı açıktı normalde de. her dn öğretmeni gibi sadece muhabbet ederdik din dersinde. okul hayatım boyunca ders işleyen bir din öğretmeni görmedim.
aldığım duyumlara göre varolan fakat şu ana kadar görmediğim, soyu tükenme tehlikesi altında olan öğretmen türüdür.
okullarda göremeyeceğimiz hocadır.

din erkeklerin tekelinde midir?
o halde neden kadın hoca yoktur?

zaten zorunlu din dersi laikliğe aykırı bir olayken, bir de ayrımcılık yapılması meseleyi karıştırmaktadır.

edito: başka derslerden gelip boş geçmesin diye dine girenler sayılmaz.
okullarda görebileceğimiz hocadır. var bunlar, size denk gelmiyor demek.
okullarda görülebilen hocadır. erkek din dersi hocalarından da cinsiyetleri hariç hiç bir farkları yoktur.
ilkokulda din öğretmenimiz vardı. ara sıra kızgın bir görünüm verirdi ama iyi kadındı vesselam. mutludur inşallah ne diyeyim.
benimde lisede denk geldiğim durumdur. dersime girdi.hatta bana kitap hediye etmişti niyeyse.
kinin sinirin var belki, belki inanmıyorsun allaha, laiksin eşitlikçisin, adaletçisin, hak savunucusun, solcusun, devrimcisin, koministsin, belki çok iyisin, süpersin, ama bilgisizsin dostum. laf söyleyince biz kötü olmayalım şimdi.
bilgili ol kafasına vur ez ama bilmiyorsan torba doldurmayacaksın.
yanlış önermelerle eleştiri yapmamalısın.
ben de hiç görmedim sayın sözlük. neye benzediğini merak etmekteyim. garip bir histir ki annelerimize öğretmenlerimize benzetemedim kendisini.*
benim gördüğüm, duyduğum üstelik ortaokulda dersime giren öğretmendir. okul dışında hiç görmedim. görsemde tanıyamam. çünkü derslerde kullandığı garip peruktan gözlerimi alamadığımdan yüzüne de hiç bakamadım.
ankara hüseyin husnu tek ışık ilk öğretim okulunda örneği bulunuyordu 8 sene önce ama şimdi devir değişti tabi.
bizim ortaokulda vardı dersimize bir yıl geldi ama sanırım branş hocası değildi. daha çok hak ve hukuktan söz ederdi. avukatmı acaba?
kuzenimdir kendisi.
nedense hiç görmedim. nesilleri tükenmekte olabilir.
- inancımızda kadınlar aşağılık varlıklardır yavrum. mahkemede 2 karı 1 erkek eder.
+ hocam sizi dövebilir miyim?
- döv evladım. çünkü ben orospuyum, ben namussuzum.