bugün

tayyibe oy vermek farzdır diyecek kadar müslümandır.
koyunlara göre alim felandır. normal insanlara göre hiç.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında "Ali Rıza Efendi babası değildir, kendisi veled-i zinadır" açıklamalarını yapıp, hala daha insan olarak kaale alınmaya devam eden, tarih değil masal profesörü.
Sırf bu adamı düşmanımın düşmanı dostumdur mantığıyla sevenler var ya... Ne malsınız arkadaşım.
islam ahlakından nasibini almamış birisi..
kendine tarihçi diyen ipne yalaka.
Televizyona çıkan şahıs.
Yav günah değilmiymiş tv ?

Sahi evli mi bu adam ? Çoluğu çocuğu falan var mı ?

Not: 1985/kars, türkiye doğumluyum. Hamdolsun.*
büyük tarihçilermizden biri. Gerçek adam. Evet.
tarihe meraklı olduğumdan tarihle ilgili videoları çalışırken dinlerim. tabi bu konuda halil inalcık hoca dinlediklerim içinde beni en çok tatmin eder. sonra ilber ortaylı da iyidir ve bunlar tarihçidirler.

kadir mısıroğlu nun videolarından aklımda kalan bazı şeyler :
"halil inalcık a uyuz oluyorum" demişti. bir gün bir ortamda namaz kılması gerekmiş namaz kılmayı bilmediği için osmanlıyı ağzına almaması gerekir demişti. soru halil hocanın tarihle ilgili açıklamasına bilimsel yorum ! getirirken. hammer yada atatürk düşmanlığı nedeniyle çok halifeliği kendisinin kaldırdığını yazan ve inanmayan biri en çok kullandığı kaynak. demekki kaynaktan yoruma değil yorumdan kaynağa gidiyor.

karl marx ile ilgili ilk söylediği şey cinli olduğu ve kitabı onların yazdırdığıydı ve karl marx için daha konusmaya gerek görmedi.

atatürk ile ilgili ruhuyla konustuğu ve diğer tarafta pişmanlık yaşadığını söylemişti. şimdi atatürk ü eleştirme meselesi de değil ama ingiliz ajanı noktasına gitmek hayret vericidir. ingiltere kendi halkını savaşa razı edemiyince ilk plan hintli müslümanları anadoluda milli mücadele karşısında savaştırmaktı. ama hintli nehru ve gandi sayesinde asker toplayamadılar. son çağre yunanistanla anlaştılar. şimdi bu olaylara rağmen atatürk ingiliz ajanı demek çok komik.

osmanlı padişahları içki içmezdi açıklaması şimdi biliyoruz ki osmanlı padişahları bazı olaylara dikkat eder. mesela genç osman olayı hadenlık sürdüğü müddetçe kulağa küpe olmuştur yada cem sultan vakası. peki içki içen imajı padişah için iyi bir şey olmadığından insanların göz önüne sokmamışlardır. lale devrinde içki-eğlence hayatı halka biraz yansıyınca nelere vardığını görmüşlerdir. tarihi olduğu değil düşündüğü şekliyle yorumlama çabası uç boyutta..

örnekleri çoğaltabilirim. ama anlamı yok. tarihte tek kaynak okuyup birini hep doğru diğerini hep yanlış gören ve çapraz okuma yapmayanların tarihçiliği tartışmalıdır. metod olarak tarihçi gibi değildir..
görsel
Arkadaşlar ile oturduk komedi niyetine izliyoruz.

Stalin bildiğin müslüman çıktı rıza baba.
Kürtlerin anlayamayacagi asrin getirdigi son dehalardandir. Böylesi bir daha zor gelir kıymetini bilmek lazim.
şarlatanın önde gidenidir.
bildiğin bunak gerizekalı bi ihtiyar.
Tarih çok yalancı gördü ama tarihe geçen bir yalancıyı, ilk kez görüyor. Tarihçi(!).
osmanlı sevdalısıyım ama bu adam tam bir şarlatan.
günümüzün Albert Einstein'ı ülkemizin bilimum bilim dallarında ufkunu genişletmiştir. Neyse gülmekten yazamıyorum bildiğin şaklaban işte. Güldürürken düşündürmeyen komedyen.
boş adam, şarlatan.
Pek sevmem şahsı, fes takıp değişik kafalar yaşayan bi şahıstır kendileri.
söylediklerini ve iddialarını ne yazıkki herkes anlayamaz belirli bir zeka seviyesinin üstünde olmak gerekir. o zeka seviyesinin altında olanlar da ancak gülerler. çünkü söylediklerinin aksini ispatlayamayacak kadar tarihten bihaberler.

biz de onların cehaletlerine gülüyoruz.
sözde tarihçi özde, tarihten bihaber zattır efendim. gülüyoruz.
kemal'in ciğerini en iyi o bilir.

60-70-80 bütün darbelerde mapus görmüş, vatandaşlıktan atılmış bu yüzden.

nihal atsız'dan necip fazıl'a kadar türkiye tarihinin fikir hayatına katkı yapan pek çok kişiyle teşriki mesai etmiş. adamın hatıraları bile tarih mahiyetinde.

ama en iyi kemal'i bilir. o ismi anınca dişleri gıcırdıyor çünkü. ben öyle anladım.
din ve türk tarihi adına tv ye çıkıp halkı trolleyen ve kafa karıştıran, daha bir kez bile ekrana kravatı düzgün çıkmamış kişidir.
Mısıroğlu tarihçidir ama tarih bilimi açısından “talihsiz” bir tarihçidir. Varlığını “devletin temellerine, Atatürk’e, askere” hakaret etme üzerine bina etmiş bir tarihçidir. Konuşurken bir tarihçiye yakışan vakar ve üslup yerine sağa sol saldıran bir sokak kabadayısı edasıyla hareket etmeyi tercih ediyor. Kendi tercihi. Bizi üslubu yerine bilgisi ilgilendiriyor. Ama o da yok!
Kadir Mısıroğlu, Atatürk’e öylesi bir kin ve düşmanlık içinde ki, Osmanlının sonunu getiren olaylara ve işgal sürecine hiç değinmeden “Vurun Kemal’e!” mantığıyla işgalcileri bile adeta aklayan bir mantık sergiliyor. Bu mantıktan aslında şu sonuç da çıkıyor:
“işgalci itilaf güçleri Osmanlıyı yıkmak gibi bir düşünce içinde değillerdi. Onlar Osmanlının devamından yana idiler. Ama Mustafa Kemal geldi Osmanlıyı yıktı!”
Yüzünün nurundan ve gözlerinin ziyasindan kemalizmin olmadığı yeni bir Türkiye için feyz aldığımız mübarek insan. Seni seviyoruz üstadım. Allah kemalistlerin ömründen alsin sana ihsan etsin...

Şu nura bak ya rabbim!

görsel
adamın entelektüelite düzeyi budur.

https://www.youtube.com/watch?v=XjszpiFNMoI

buna itibar edenlerin zeka seviyesini düşünmek bile istemiyorum.