bugün

yıllar yılı aynı sigaradan içip aynı ketçapa patso bandırdığınız, arada çayları ikram edip gönlünü alarak parlementinden otlanmak adına iyi niyet gösterdiğiniz yılların delikanlıyım diye dolaşıp evde kimsecikler yokken gizli gizli aydınlığa bakarak otuzbirler çeken paltolu erkekimsi dostunuzu rüyanızda fedon un kucağında zıplarken görmeniz durumudur.

bir gece sarhoş bir şekilde kadim dostunuzun evine gidersiniz. o da ayıp olmasın diye evde yiyecek bir şey olmadığından sabah 5 sularında size çay demler ve annesinin mutfak çekmecesindeki abur cuburlardan "benim'o" çıkartıp ikram eder. bir güzel yedikten sonra deri ceketinizi kapının o sağındaki salon girişindeki vestiyere asar ve hemen salona geçip kafanızı vurmadan geçmeye çalışarak üçlü koltuğa uzanırsınız. hafiften şabanın dans ettiği münir özkul utangaçlığında 'ya şimdi altıma falan kaçırırsam bi ton makara rezillik' endişesiyle uzanır bir anda da uykuya dalarsınız. kadim dostunuz kendi odasında köpekler gibi çoktan uyumuş, sivilceli bacaklarını gösteren hani o hafif çiçekli desene benzeyen şortunu giyerek uyumuştur. bir anda rüyanızda kadim dostunuzu görürsünüz. allah allah ne ola ki dersiniz fakat kadim dostunuz rüyada hani o gizli yaralarını ezberlediğiniz azimkarane dalgasına sahip küllüvallai dalgalı paltolu delikanlı meğersem fedon un kucağında zıplayan kaşar nebahatmiş.

rüyada fedon un esmer kollarında inliyor, bir ayağını o tuvaletindeki bozuk klozetin üstüne koymuş üstünde palto yanlara sallanıyor, bakışlarında iskender büyük izleri varken aşığınım sana dokunamasam da şarkısını söylerken, fedon un meme uçlarını sıkarak huh hah dev adam 12 devadam dalgasına gelgit yapıyordur. bir anda şok olursunuz rüyada bile ağlamak istersiniz ama kadim dostunuzun böyle bir pozisyonda olması sizi gerçekten üzmüştür.

çünkü yıllarca ülkücü mitçiyiz adamın tillahını gırtlanı s.keriz ulan imajınızla sırt sırta fikirtepelilerle savaşmışsınızdır. artık o delikanlı imajı zedelenmiş, bu saatten sonra palto giyse de bir etki etmeyecektir. çünkü sivilceli bacakları ve hafif beyaz karışımı esmer g.tüne fedon tsubusa eran dalgası girmiştir. bir anda başınızda parlement dumanıyla uıyanırsınız. kadim dostunuz çayını demlemiş sanki zevk sigarasını içiyordur bahçekatı penceresini açmış. üstünde de ufak kardeşinin tişörtü vardır. gülersiniz ve bu olayı kimseye anlatmazsınız.
ürkütücüdür.
rahatsız edicidir.
neden fedon sorunsalını doğurandır.
o nasıl bir bilinçaltıdır sorunsalını akıllara getiren rüyadır. tamamen rüya sahibinin fantazisinin sonucudur.
rüyanız hayrolsunda şuna benzer bir şekilde yorumlanabilir: fedonu sadece yazları gördüğümüz için rüyada fedonu görmek yazın geldiğine işarettir. arkadaşınızın kucağında zıplaması ise birlikte tatile gideceğiniz anlamına gelebilir.