ben dedirtmek istemiyorum verelim bağımsızlıklarını açlıktan ölsün kürtler diyorum.

dağ köylerinde yaşayan kürtlere hâne başına yılda 35 milyar ekme biçme yardımı adı altında verilen yardımlar vardır. not:pkk'ya en çok katılım dağ köylerinden olur.

bunun dışında çocuk başına 150 tl aylık yardım parası ve eğitime destek parasıyla birlikte toplam ayda 250 tl para verilir. 20 çocuğu olan bir aile ayda 5 bin tl yardım parası alır.

yine aynı şekilde türkiye'de 15 milyon devlet yardımı ile yaşayan insan var(bilin bakalım kim bunlar) 550 bin kişinin yaşadığı batman'da 450 bin kişi devlet yardımı ile yaşıyor.

iş sadece bununla da bitmiyor, ekşi sözlük'te ayrılıkçı türkler başlığına baktığınızda orada doğuda öğrencileri okutma maliyetini hesapladık. doğuda öğrencilere servis, beslenme, eğitime teşvik paraları ile birlikte çocuk başına yılda 5 bin tl para harcıyor devlet. zannedersem bu para ile batıda bir çocuk özel okula gidebiliyor.
Bir müslümanın bir hristiyana "la ilahe illallah" dedirtmesi neyse, bir türkün bir kürde "ne mutlu türküm diyene" dedirtmesi o kadar önemlidir.
demek zorunda değil, demek istemiyorsa türk ülkesinden siktir olup gidebilir bu da bir seçenek.
(bkz: ya sev ya terket)
Ocak başkan yardımcısıdır. Dedirtmiştir de.
karşı durduğunuz tayyip babanız olmasa şuan o kutlu cümle dilinizden düşmezdi.