bugün

Aktif cinsel hayatı olan Paradise05 gibi bekar, özgür, kendi bedeni üzerinde tasarrufu bulunan hanımları rahatsız eden sorudur.

Beyler lütfen küçük hanımı teselli ediniz.
"ona göre mi kurcalayacan" sorusuyla cevap verilecek durumdur.
evlilik dışında aktif cinsel hayatı olanlar ?
mülayim bunların erkeğinede ,kadınınada birşey deniyordu ama
pek hatırlayamadım .
hoca kendine gel lütfen hoca o çocuklara bunları öğretme sakin.
(bkz: kerkiniyor bence)
bazi hastaliklari esler bir birine bulastira bilir. o yuzden esin tedavi gormesi sarttir. bu yuzden sormustur, sormasi gerekir...
yeni tanıştığı kıza, bakire misin diye soran adamla eş değer bir durumdur.
Bunca cinselliğinize rağmen doktor önünde Tedirgin göründü iseniz tecavüze yahut benzeri bir istismara maruz kalıp kalmadığınızı öğrenmek için sormuşolabilirler.

Jinekoloğu her yetişkin kadın gibi defaatle ziyaret etmiş olup Şahsımın asla ve asla duymadığı sorudur...

Sen, hayırdır?

Bak yine yazdım ama silip kaçacak şimdi.
Bu hafta hiçbir moderatör kaydı mı demeliydi oysa. çok ayıp etmiş
ne yapsın sormasın mı?

*evli misin?
-sus ve yalovaya devam et.
Doktorlar bazı soruları hastanın sosyal, ekonomik, eğitim seviyesi, yaşam tarzı gibi durumları dikkate alarak sormak zorundadır. Aksi durumlar hasta tarafından anlaşılmamaya, yanlış anlaşılmaya hatta "sen ne demek istiyorsun lan bana" gibi durumlara kadar gidebilir.

Yani bazı hastalara direkt "evli misin?" bazılarına da "aktif cinsel hayatın var mı?" diye sorarlar. Tipinize göre ilk durumu uygun görmüş olabilir. Tahmini o yönde gelişmiştir.
adam evlidir ve dertleşmek istiyodur belki.
-Evli misiniz?
+Hayır, neden sordunuz?
-Ona göre basıcamda, zımbayı.
çok kapsamlı sosyodemografik bilgi içeren ve tanıda yön tayin edebilecek ana kavşağı belirleyen basit -pratik bir sorudur.
-düzenli, aktif cinsel yaşam,
-tek eşlilik,
-hijyen,
-muhtemel cinsel enfeksiyonlar,
-muhtemel gebelik ya da planlanan gebelik,
-korunma yöntemleri,
-muayene seçenekleri
-tanı eleme
-doğurganlık- cinsel üreme özellikleri,
-geçirilmiş tıbbi-cerrahi müdahaleler,
-geçirilmiş hastalıklar ve kaynakları,

tanı koymak için istenilen tüm bilgileri en pratik haliyle bir soru ile ana başlık altında toplayıp anamnez yönünü tayin eden bir soru.
gün boyu sayısız hastayla ilgilenen bir sağlık çalışanını hastasının medeni hali,cinsel tercihleri,yaşam tarzı sadece tibbi bilgi olarak anlamlıdır.kimin neyi nasıl yaşadığı değil.
islami geriliklerden.