bugün

orospu çocukluğundan öte bir şeydir.

geçen yıl tam da bu zamanlar çalıştığım holding'de kısım müdürüm tarafından uğradığım hakaret nedeniyle öncelikle iş akdimi fesih etmek istedim fakat müdürün, yakınım olması sebebiyle kendisinin de işten atılması durumunu doğuracağı için iş akdimi fesih etmedim fakat 4 yıllık tazminatımı istedim ama vermediler. ben de çalışmaya devam ettim.

bu süre içerisinde genel müdürümüz bizzat kendisi şahsıma aslı astarı olmayan iftiralar attı çünkü ayrılmamı istiyordu. dedim ki; ''bana mobbing uyguluyorsunuz ama bilin ki ben ayrılmayacağım!' gücünüz yetiyorsa çıkarın işten!'' yavşak orospu çocuğu geri vites yaptı ama bu kafayla o işte çalışmayacağımı biliyordu. neyse bu şerefsiz çocuğu, bir müşteriyle ufak çaplı tartışmamız yüzünden savunmamı istedi, suçlamaları kabul etmedim daha sonra öncelikle her 3 ay'da 2500 tl aldığımız primimden 1800 tl kesinti yaptı. nedenini sordum yaşadığın tartışmadan dolayı dedi. ''ulan orospu çocuğu! 1800 tl bir asgari ücretli maaşı. nasıl kesersin o kadar parayı '' diyemedim tabi. onun yerine ''el insaf be, bir insana ceza vermek istiyorsanız 100tl 200tl kesersiniz, biz de hatamızı anlar kendimizi düzeltiriz. hiç mi allah'tan korkmuyorsunuz ayıp!'' dedim. kem küm ettiler felan ama iş çıkmadı tabi.

sonra yazılı olarak bildirmeleri için dilekçe yzdım kabul etmediler, ptt'den iadeli taahhütlü dilekçe yazdım ama onu da gözümün önünde açarak ''bu işler böyle olmaz bak içinden boş çıktı derim mahkeme de ispatlayamazsın'' dedi. neyse işte sonra da çalıştığım bölümümü değiştirerek alakasız bir işi yapmaya zorladı. gittim dedim ki ''ben bu işte çalışmam!'' yine savunmamı istedi. ben de 2. savunmamı alırlarsa işten direk atacaklar düşüncesiyle direk avukata durumu anlattım. avukat iş akdimi fesih ettiğimi bildiren yazıyı çalıştığım şirkete gönderdi ve davayı açtı. şu ana kadar 2 mahkeme oldu, 3. ise şubat ayında. bakalım mahkeme o yavşak orospu çocuklarıyla dolu olan holdingi mi yoksa beni mi haklı bulacak. hayırlısı diyelim.

not: işveren herkese eşit miktarda verdiği primleri her 3 ay'da bir çalışanların hesabına yatırıyordu. bu zamana kadar asla kimseden kesinti yapılmadı. zaten bu prim sözleşmede belirtilmese bile, kanunda işçinin kazanılmış hakkı olarak görülüyor ve kesinti yapıldığı takdirde işçinin haklı fesih hakkı doğuyor.
güncel Önemli Başlıklar