bugün

önüne de boş sigara paketlerini koydun mu tam bir dadaist yaklaşım örneği olur.

edit : imla
gidenlerin bir daha gelmeyeceği gerçeğinden hareketle gidene * saygı gösterisidir. öldürmeden önce son kez fotoğraflanan kurban gibidir o şişeler.
bir şekilde, mutfak tezgahının altı, kullanılmayan oda, kiler gibi yerlerde biriktirilen boş bira şişeleri bu eyleme sıkça alet edilir. "ahahah. o kadar alemciyiz ki; paso içki şişesi birikiyor. durduramıyoruz." lafını söylemeden foto ile anlatma sanatıdır.

1. ulan embesil. sen zaten o şişeleri atmıyorsun veya iade etmiyorsun. günlerce, haftalarca, hatta aylarca duruyor orada. 3-5 kişisiniz. her gün biriniz 3 şişe bira içseniz; ayda toplam 300 tane şişe biriktirirsiniz zaten en az. her gün içtiğin 3 tane birayla "alemci" mi oldun lan başımıza?

2. bira zaten çarpmaması ile ünlüdür. yaygın olma sebebi de budur zaten. hem tadını alırsınız, hem muhabbetinizi yaparsınız, hem serinletirsiniz bünyeyi, hem de sarhoş olmazsınız. 10 kişilik bir arkadaş grubu toplansa; 40-50 şişeyi rahatça biriktirebilirler bir gecede. neyin mücadelesidir bu?

3. bu kadar gösteriş meraklısıysan; kibritten ev yap, yapraktan perde yap, b.kundan kale yap, başka bir şey yap lan. yapılmamış olanı yap. bütün öğrenci evleri zaten aynı halde. kime neyin "farkını" ortaya koyuyorsun. sürüden ayrıl dingil...

4. bunu da söylemeden edemeyeceğim. güzel bir meze hazırlarsın er başına, güzel bir sofra dizersin veya arkadaş(lar)ınla özel bir gece için bir dizayn yaparsın; içki masasını çekersin de, herkesin yaptığı şey için neyi şovundasın aq? yarın bir gün karıyı gerdeğe sokarken de; karının üstüne oturup "bakın ben yaptım" diye poz mu verecek mamut yavrusu?
Facebook'ta hava atma yollarından en baymış olanı.
ben içiyorum, off lanet olsun çok havalıyım. *
ergenliğe veriniz, beğenmeden geçiniz.
klasik ergen hareketidir. * gibi
zamanında bir birayı 2 kişi içen ergenlerin 20'li yaşların başına geldiklerinde artan alkol tüketimine bağlı olarak bir çeşit hava atma metodudur.
görmeseydik daha iyiydi dediğim sahnedir göstermelikden haz etmiyorum.
ergenlikten çıkamamiş facebook amelelerinin tuaf anları. Sen o boku içince daha güzel veya karizmatik durmuyosunnn diye bağıştan durum.
(bkz: hani nargile)
sonra facebook'a atmak ve altına şöyle bir yorum yazmak.

"hocular kafam 1 trilyon amk yeaaa".
amacımız şişeyi çekmemek ama girmiş kereta kadraja yine. http://a3.sphotos.ak.fbcd...94_53181_2111124572_n.jpg
hekese büyüdüğünü ifaede etmek için baş vurulan ergen yolu.
içmeyi bırak fotoğrafını çekmeyi marifet sanan kişilerin yaptığı iştir. gereksizdir. bize ne senin içkinden.
amaçsızlıktır. görmemişliktir. ah çocuklar ya.
birkaç yıl önce yılbaşında arkadaşlarla gerçekleştirdiğimiz mallıktır.*
liseli ergenlerin bakın biz de içki içiyoruz büyüdük deme şekli.
genelde yaz, zaman zaman hafta sonu tatillerinde gerçekleştirilen ve vazgeçilemeyen olay.
Çok iyi marifetmiş gibi yaparlar birde. Ayıp be ayıp.
Edep.
içki şişeleri ile fotoğraf çektirmek marifettir. Bir şişe kaç para haberiniz var mı. *
Bizde içiyoruz mesajı verilmek istenir. Görgüsüzlüktür mk.
bak ben içiyorum diyerek gözümüze sokmak isteyenlerdir.Muhtemelen ailelerinden gizli içerler.
çok iticisiniz...
Boş şişelerin fotosu çekiliyorsa , herhalde olacaklar hakkında ipucu veriliyordur.
ben içiyorum haberiniz olsun demenin fotoğraflanmış hali.
içki içiyorum aha dayıya sor temalı fotoğraftır.