bugün

toplu şekilde bulunulan yerden çıkıp geri giren kişinin ilk söylediği.
ölmek üzere kapalı bir alanda mahsur kalmış bir kaç kişinin, etraftakileri panikletmeden, ''galiba birazdan boğularak öleceğiz.'' cümlesinin en iyimser şeklidir.
yanında kompresor bulundurma ihtiyacı doguran olay.
4kişilik yurt odasındaki iğrenç ötesi durum.
insanlar temiz olacak önce.
"burası kötü kokuyor" anlamında kullanılan nispeten kibarlaştırılmış bir ifade.
içerde osurup osurup, dışarı bir hava almaya çıktığında geri gelen insanın hafif sitem hafif artistlik içerisinde söylediği söz bütünü. hem sıç, sonra laf et. olmaz aslanım.
öğrenim hayatım boyunca beni deli etmiş söz. Dersin öğretmeni ya da koridorda turlayan nöbetçi öğretmen, sınıfa gelir kapıdan 1 adım atar ve işte o an suratta bir ekşime bir her an öğürebilirim, dikkatli olun ifadesi ve peşi sıra gelen "içerisi çok havasız, pencereleri açın" emri. Ne zaman duysam ahırda yaşıyormuşum hissine kapılırdım. Tamam, bazısı güzelcene söylerdi: "arkadaşlar ben dışardan geldiğim için fark ediyorum, sınıfı teneffüslerde havlandırın." derdi onlara bir sözüm yok; fakat kimisi de: "nasıl duruyosunuz burda(suratta ekşime), kızım aç şu pencereyi öff!", e napalım 40 kişi nefes alıyo orda, kimisi koşturmuş teneffüste, kimisi beden dersinden çıkmış, hayret bişey. sinirlendm yine, tamam haklısın da bu üslup bu hareketler ne!