bugün

iyi geceler, tatlı rüyalar, allah rahatlık versin, iyi uykular gibilerinden iyi dilekler duymadığında uyuyamayan, kötü kötü rüyalar göreceğini sanan insandır.. bu insanlar hapşurduğunda biri çok yaşa demezse de öleceğini düşünür.. çok hassastırlar bunlar..* * *
edit: yazıklar olsun sözlük bi iyi geceler bile demedin bana..
kendi söyler, cevap bekler.

-hadi iyi geceler abi.
-....
-abi?
-efendim?
-iyi geceler dedim?
-yani?
-hiç...
kezbandır.

'sırf iyi geceler demediğin için iyi geçmeyen gecelerim var benim' kendilerinin hayat felsefesidir.
- iyi geceler abi
-
- abi iyi geceler
-
- abi??
-
- abi ne olur yapma. iyi geceler de bana, yemin ederim harçlığımı sana vereceğim yarın.
-
- arkadaşlarımın yanında olduğumda bir daha gelmeyeceksin
- yemin ederim gelmeyeceğim. yemin ediyorum.
- iyi geceler.

Evcil bir yaratık olan abim ile bu konuşmayı yaptığımda kaç yaşındaydım bilmiyorum ama küçüktüm ondan eminim. ben sana iyi geceler demezsem uyuyamazsın diyip duruyordu salak, bir gün uyuyamayınca psikolojim darmaduman olmuştu. abim iyi geceler demediğinde uyuyamıyordum artık. ben maldım o da çok uyanık ve işkenceli bir yaratıktı. bir süre sonra ona iyi geceler dememeye başladım o da iyi geceler demem için teknikler geliştirdi. iyi geceler demezsen sana cin gönderirim ya da iyi geceler demezsen bu gece çarpılırsın gibi. işte o günden sonra uzun yıllar iyi geceler denmediğinde uyuyamadım, sonra geçti öyle, ara ara hala iyi geceler desem mi demesem mi uyuyabilir miyim diye düşünsem de geçti. evet. geçti. iyi geceler.