bugün

belki benim beceriksizliğimden, körlüğümden ya da tecrübesizliğimden kaynaklanıyordur ama ben bir haftadır bu sözlükte yıldız bakınız yapmaya çalışıyorum. kenarlara "~" falan koyuyorum ama yine olduğu gibi çıkıyor. anlamadım hiç sözlük.
Çok güzel bir sözlük ama yinede uludağ kadar olamayacak abazan topluluğu sözlüğü.
başvuruda, hotmail ve windowslive harici bir mail adresi isteyen sözlük. bi de uzanayım şöyle, hı?

edit: imla.
yeni anal seksilmiş hanım götü diye başlık açılabileni bu başlığı silmeyen-sansürlemeyen özgür platform. haftanın en kötü girilerinde bulabilirsiniz.

görsel
facebook'a rakip olma yolunda emin adımlarla ilerleyen sözlük. eyvallah ekşi gibi çok sade olmamalı sözlükler. ama itü gibi çok süslü de olmamalı.
sözlükten çok facebooka benzeme özelliği sunan özünde sözlüğümsü ama dışardan facebook, neymiş efendim sözlüğe videoda ekleme butonu varmış, bak sen şu dış mihrakların oyununa !

şahsi fikrim sözlük olarak comic vine tarzı bir şeyler yapsalar, ayakta alkışlarım hatta o sözlüğe direk kral derim yani.
8.nesil yazar alımı için başvurduğum hala hala bir cevap alamadığım ve son zamanlarda beğendiğim sözlüktür. Aslında yazar olmayı baya istiyorum ve bana yardımcı olabilicek birini arıyorum.
çok fena b.ku çıkmış sözlük.

isteyen eksilesin ama "bilmem ne yapmayan kız" "bilmem kimi s.kmeyen erkek" "bilmem nereye boşalan adam" gibi başlıklardan başka başlık dönmüyor sol tarafta. kimse ciddi başlıklara yazı falan yazmıyor.

çok tatlı oldu ama... sürekli s.k ve g.t muhabbeti dönmesi ne kadar tatlı ise...
am, göt, meme üçgenine saplanıp kalan, yeni yazarların henüz noktalama işaretlerinin ne anlama geldiği konusunda pek bilgileri ve hatta haberleri olmayan, sosyalliğin bilgilenme ve arınmadan daha önde olduğu platformdur. adına yakışmayan hallerde uzunca süredir, yazık.
son günlerde reklamlarından, yazarlarından -özellikle sekizinci nesil-, sol frame başlıklarından tiksindiğim sözlük. yazar alımını liselilerin yaptığına inanıyorum zira yazılar ergen psikolojisiyle yazılıyor. bakirelik, ateistlik, müslümanlık hakkında açılan başlıklar beni daha da tiksindirmektedir.

bokunuz çıktı yani, istifa ediyorum.

unutmadan, ayrıca sağlam facebook özentisi sözlük.
buradaki nickimle yazdığım ender sözlüklerden.

son günlerde yönetiminin faşistce müslümanlar yazara saldırdığı görünmektedir. formata uygun yazan kişiler sebepsiz bir şekilde uçurulmaktadır. ki bu kişiler entrylerinde ''amk, mına koyim '' tarzında bile şeyler yazmazdı.

statüye göre yazar uçuran bir yer olma yolunda gidiyor gibi. wondrous'un tek derdi para kazanmak gibi bir şey. siz birbirinizi yiyin ben para kazanmama bakarım dercesine. yönetim ateist vb kişiler elinde olduğu içinde müslüman yazarlar uçuruluyor.

gerçi daha girmeden söylemişlerdi ya.
bundan iki yıl önce cidden elit bir sözlükken artık pespaye bir hal almıştır.
nezaman açsam sol framede allah ve peygamber hakkında hiç hoş şeyler görmediğim sözlük. birkaç ergenin eline kalmış. nerde o eski doya doya okuduğumuz itü sözlük. kalitesiz ve saçma yorumlar almış başını gitmiş. yazık olmuş yani.
bazı şeyleri sindiremeyen moderatörlere sahip saçma bir ortam. daha geçen artık nolduysa hesabım mı silindi, çaylak mı oldum ne zıkkımsa hesabıma erişemiyorum. şifremi unuttum'dan e-posta bekliyorum 2 gündür. iletişim'e de yazdım, tık yok.. giriler de silinmiş, afedersin yarak gibi kaldık ortada.. hayır hesabı sildin, girileri niye siliyosun, girileri silmeselerdi..
kaliteli ortam. hem uludağ'da hem itü'de laikçi başlıkları açanlar olmasa daha da kaliteli olacak. arada bir girdiğim oluyor, her seferinde de sol frame'de uludağ'da aynısı bulunan aynı nickli yazara ait bir laikçi kemalist başlığı oluyor. bari orayı kirletmeyin.
deneye tabi tuttuğum...
aynı entryi uludağ sözlüğe yazmanın ardından bi kaç saniyede copy-paste ile oraya kopyaladım.
3 dk sonra baktığımda:
uludağ 1
itü 6 oy aldı... demek ki itü'de 6 kat daha fazla oylama yapılıyor...
kıyametin kapıda olduğunu gösteren reklamdır.

görsel
kasım ayında gelmeyen wwe yıldızlarının ankara'ya geleceğini duyuran reklamdır.
yedinci nesil alımlarını başlatmadan önce; okunmaya değer, eğlenceli bir sözlüktü. samimi bir ortamı vardı. herkes bir birini tanıyordu. yazdıklarınız hem okunuyordu, hem iyi ya da kötü oylanıyordu.

yedinci nesil yazar alımlarından sonra; ortam mortam kalmadı. başlıklar ışık hızıyla ilerlemeye başladı. yazdıklarınız çoğu zaman boşa gitti. bir allahın kulu bile okuyamadan 20nci sayfayı boylayan nice entryler (giriler?) oldu.

sekizinci nesil yazar alımlarından sonra; tam da yedinci nesilden daha bok bir nesil gelemez diye düşünürken sözlüğün resmen ağızına sıçtılar. abuk subuk tanımları mı ararsın, troll mu ararsın, tematik manyaklarını mı ararsın her bok var.

"x dizi için: dün izlediğim dizi.
y yiyeceği için: çok sevdiğim yiyecek.
z mekanı için: yarın gideceğim yer. "
tarzında entrylerden geçilmiyor. okunmaya değer bir şey bulabilmek için baya bir uğraşmanız gerekiyor. "bize ne lan senin en sevdiğin yiyecekten yarın gideceğin mekandan amk?" diye isyanlara sürüklüyor insanı.

güzelinden buttonuna tıklayınca karşınıza çıkan o şahane entryler de olmasa 2 dakika durulmaya değmez bir yer oldu artık.

her şeye rağmen; türkçeştir buttonu çok işe yarıyor. keşke her sözlükte bir tane bulunsa. tamam adam akıllı türkçeleştiremiyor, biraz kafasına göre takılıyor (nihayetinde bir button ne kadar bilebilir ki senin ne yazmak istediğini) ama yaptığı düzeltmelerin bir çoğu doğru. yanlışları da düzeltmek insanın 1-2 saniyesini almıyor. diğer sözlüklerde copy - paste manyağına dönüyorsunuz düzgün bir türkçe ile yazacağım diye.
görseller kısmındaki resimleri bilgisayarınıza kaydettirmeyen sözlük.
sol frame'i ile beni kendinden soğutan sözlük. o kadar gereksiz başlıklar açılıyor ki bir tane düzgün başlık bulayım diye kayboluyor insan orda. ha bir de oradan bulduğunuz başlıklar içine girilmiş ne idüğü belirsiz giriler var çoğunlukta. hızla bilgi kirliliğine doğru ilerleyen sözlük.
ekşi sözlük'te bahsedildiği üzere saniyeler içinde yazar olunabilen, ama nedense benim aylardır yazar olamadığım bi garip sözlük. ulan, yazdıklarım da gayet formata uygun, düzgün entry'ler. ama gel gör ki yazar olamıyoruz arkadaş.

yazar olmanın yolunu yordamını bilen varsa özel mesajla beni bi dürtüklesin, "şöyle böyle" desin.
dünyanın en tatlı en şeker yönetimine sahip sözlük. saniyeler içinde yazar olup saniyeler içinde çaylak ve yine saniyeler içinde silik olabilirsiniz.
bir tuhaf sözlük... burada çaylak olduğum uzun ve soğuk kış gecelerinde inceleme imkanı buldum. üç beş tane kolektifçi zibidi ortalığı haraca kesmişler, icabında formatın da damına koyuyorlar, onlara her şey serbest, ama onlara karşı her şey yasak...

garip bir moderasyonu var. demokrasi vaadetmiyoruz diyorlar. iyi de kardeşim, orası muz cumhuriyetine dönmüş, astığın astık kestiğin kestik, ne bir objektiflik, ne bir hakkaniyet, ne de bir açıklama... bir hukuku olmalı değil mi bu kadar insanın?

o değil, içeride çok kaliteli yazarlar var, gerçekten var, ama gıkını çıkaramıyorlar. itüsözlük moderasyonu, "burası kolektifin kalesi olacak, kolektif kimi isterse alır, kimi istemezse almaz" diye kendine bir şiar edinmiş. böyle gidiyorlar. orada yazan bir arkadaş çaylak oldu, kaç gün diyorum, "ömür boyu" diyor. hayır, sözlükten silseler yeniden üye olacak, onu da yapmıyorlar.

tarihci76 hocam beni uyarmıştı onlar hakkında da, kendi gözlerimle gördüm. iyi ki uludağ var. tamam benim gibi gaza gelen yazarlara biraz fazla yükleniliyor ama, olsun, en azından bir hukuku var, bir gerekçesi var!
kimselere hakaret etmeden konsepte uygun biçimde ardarda argo başlıklar açtığım bir akşamın sabahında uçurulduğumu öğrendiğim sözlük. kolay değil, 2008-2010 yılları arasında devamlı şekilde yazdım. gerçi son zamanlardaki hali dolayısıyla fazla da önemsemedim şutlanmayı ama emeğe saygı denen şey yok burada. ekşide çaylak sıramı beklerken dahi anlamsız yere uçurulduğumda kayıt altında olan on entrymi bir ay içinde yedekleyebilirsiniz diye bir seçenek sunulmuştu. bunlar 1500 küsür giriyi silmişler her şeylerden heryerlerden.
güncel Önemli Başlıklar