Bir sen zekisin.
Tanrinin sözü.
yıllardır hıristiyanların inandığına inandırıldığımız şey.

halbuki bu olay tam kendin çalıp kendin oynamak. "hıaaa hıristiyanlar hz. isa'ya tanrı diyorlar, çok şükür bir müslümanız bak bizimki daha mantıklı"

katolikleri ve protestanları bilmiyorum, onlar hakkında konuşamam. ama ortodoks hıristiyanlar böyle bir şeye inanmıyorlar. onlar bu tanrının oğlu olma durumları vb. şeylere sembolik olarak bakıyorlar. kesinlikle tanrı olarak görme gibi bir durumları yok.

şunu diyebilirsiniz sevgili müslüman arkadaşlar:
"e isa tanrı'nın oğluysa, tanrı olmaz mı zaten, nasıl sembolik olabilir ki?"

açıkçası burada asıl "oğul" kavramı, isa'nın babasız doğduğuna inanılmasından kaynaklanıyor. islam'da da adem'e allah'ın ruh üflediğine inanılır. adem'in babası veya annesi yoktur. adem'e "tanrı" demeyiz.

bu arada, zülkarneyn'in dünyanın sonuna gidip, ayı çamura batarken görmesine "sembolik" diyorsunuz da, isa'nın tanrının oğlu olmasının sembolik olmasına mı takılıyorsun?

ben bu iki dine de inanmadığım için bu konularda kafam rahat. *
Hz.isa da diğer peygamberler gibi tevhid islam peygamberidir. Allah razı olsun ondan.
Bundan 10 küsür sene önce otobüs durağındayken bir kadın ve erkek bana bir misyoner dergisi vermişti. ayaküstü 5 dakika kadar konuştuk. ben siz hz. isa'nın tanrının oğlu olduğuna mı inanıyorsunuz dediğimde hayır cevabını vermişlerdi. hatta adam şöyle dedi, "aslında bugün kiliselerdeki isa figürleri bile putperestlik kalıntısıdır"

ha adam ne tür bir hristiyandır, mezhebi, inancının detayı nedir bilemem.
Gerçek kurtuluş beyinden çıkacak fikirlerde barınır, ne tanrıyla görüştüğünü öne sürenlerde (dinler), ne de tanrı tarafından hamile bırakıldığını iddia eden soytarılar ve çocuklarında.