bugün

şindi yok bu boz ayıdır, kutup ayısıdır, siyah ayıdır diye konuyu spesifikleştirmeden direk dalacağım. hangisinin olduğu skimde değil, isyanım var çünkü.. bu adaletsizliğe dayanamıyorum..

ne vakit bir belgesel izlesem, yumurtlamak için sığ sulardan geçmek zorunda kalan masum balıklarla ilgili, tanık oluyorum bu vahşete. bu tersine işleyen yaşam algoritmasına.. hiç mi acıma duygusu, hiç mi "dişime göre biriyle kapışıyım lan1" düşüncesi yok sende .minakodumun ayısı? hiç mi delikanlı değilsin lan? yumurtlamaya, yavrularına güvenli bölgeler aramaya giden o balıklara nasıl kıyıyorsun bre yavşak?

çok doluyum bu konuda.. bildiğiniz gibi değil. bi ayının kalıbına bakıyorum, bi o balıkların ve en galiz küfürleri sıralıyorum içimden, bu hayata. ki ayının kalıbının hayvanı olmadığı da aşikar. git bi bizona saldır lan, git bi bufaloya pandik at da görelim .minakoyyim, yer mi? yemez elbette. yese onlarla uğraşırsın zaten, masum annelerle değil.

velhasıl; yok ekosistem, yok inanılmaz denge filan demeyin sakın. böyle denge mi olur lan? benle mıke tyson'un dövüşmesi ne kadar adilse, bu olay da o kadar adil işte. kızdırmayın adamı..
utanmadan balik avlayip karnini doyurmaya calisan adi ayidir. yiyosa kopekbaligi, balina filan avla di mi? pis terbiyesiz.
balık avlamanın kıvrak fizikle değil konsantrasyonla yapıldığını gösteren ayıdır.biz elimizle,oltayla kıvranırken ayının dereden tak diye 5 dakikada kendine salamuralık nevale çıkartması takdir edilmesi gereken bir yetenektir.birkez daha görüyoruz ki ayından ovadada,ağaçtada,suda da kaçış yoktur.