bugün

(bkz: zagros dağları)
Kürt davranışıdır. Gundilerden ne beklenir başka.
Bunu diyenin de kendini anadolu'da yeşerip filizlendiğini sanması ayrıca komik. * biz hep buradaydık ve olmaya da devam edeceğiz yiğidolar.

Bence biraz da şöyle ciddi meseleleri tartışalım: orta Asya dan gelip Anadolu bizim demek.
Götümün kenarlarına bak aq fars süprüntüleri. Anadolu en az 7bin yıllık türk beşiğidir sümerler luviler etiler truvalılar bunlar hep türk soylu milletlerdir, millet diyorum bak çünkü hepsinin kendine ait kendine has bir kültürü dili var, millet olmanın temel şartı kendine has kültürü milli değerleri, özgün bir dili olmasıdır. Olduysa anca anadoludan göç olmuştur. At gibi bir ulaşım aracini türklerden baska ehlilestirip o donemlerde kullanan yok bu kadar hareketli bir kavim her yerde var olur yaşar. Kürtler de anca zagros dağlarında keçi guder. Madem aşağılık batı tarihine dayanarak hareket edecez siktir ol git zagros dağına. Daha konuştuğu dil bile özgün değil burda milliyetçilik yapıyor. Ulan aq kürtçe rakamları say diyoruz yek dü se caar şeş vs diye sayar bunun da kürtçe olduğunu iddia eder, be amkdum farsca lan bu farsca bal gibi kabak gibi farsca, sirf sayilar değil grameri sentaksi hepsi farsca.

Neyse hadi luvileri vs geçtik Kuzey kafkasyadan karadenize kadar gelen bu bölgede hakimiyet süren sakalar iskitler net türk soyludur (o kadar hazimsiz sahtekar ilkel bi kabilesiniz ki aq bunu bile hayır iskitler fars soylu dersiniz, iyi aq nibelungen destanında atilla da anlatiliyo o zaman almanlar türk. Sikikler sizi). Taa anadolunun ötesinde yaşayan helen milletinin mitolojilerine konu olan yari at yarı insan oklu silahlı süvariler iskit süvarileridir atı ehlilestiren binlerce yıl önce altını milim milim işleyen iskitler türk soyludur. Burda bütün tarih kitapları yazar. Selçuklu askerlerine karşı savaşan bizansın paralı askerleri kıpçaklar peçenekler bunlar buraya nasıl geldi gökten mi düştüler, avarlar ta islamiyetten önce gelip istanbulu kuşatmışlar bunlar pat diye aniden mı geldiler istanbul surlarının dibine.

Sizin gibi böyle açıp iki sayfa kitap okumamış kulaktan dolma bilgilerle, müfit yüksel gibi şarlatanının yazılarını okuyarak vs burda 5bin yıllık kürt tarihi biz burdaydik siz asyadan geldiniz vs yok öyle. Bunları sizin kafaniza en kötü vura vura anlatacağız, tüplü televizyon gibi kafanız var anca öyle anlıyorsunuz.

Ulan hakkarinin göbeğinde 3bin yıllık balballar bulunmuş türk kültürüne ait kurganlar bulunmuş hala da aq ısrar ısrar. Bilerek de aptal olunmaz salak olunmaz ben gerizekaliyim okuduğumu anlamıyorum olmaz ya olmaz.