bugün

Tarih boyunca hep var olmuştur örgütlenme. iyidir güzeldir, hayatı devam ettirebilmek, yaşam kalitesini artırmak, çoğu ihtiyaca ulaşmayı kolaylaştırmak adına iyi bir davranış olabilir. Normal bir örgütlenme süper işe yarar her konuda.

Ancak bir de sosyalleşemeyip sadece internet ortamında varlıklarını sürdürmeye çalışan ezik tipler var. Ve bunlar örgütlenmenin bokunu çıkarıyor. Sırf bunlar yüzünden içgüdüsel mi diyorum bu davranış. koyunların kaya diplerinde üstüste yatması gibi, öküzlerin çayırlardan ahıra çobansız da gelebilmesi gibi, toplanıp kendi kendilerine organize oluyorlar.

Mesela adam bir interaktif sözlükte yazar. Silin beni diyor, markayım ben ulan allahsızlar diyor. Sonra yanına üç beş arkadaşını daha alıyor. Bu arkadaşları da "silin beni" diyor. Gidip topluca böyle horozun peşindeki tavuklar gibi sözlük sözlük geziyorlar.

Yani dostum, gideceksen, internet explorer şifre hatırlama özelliğini kapat ve çık siteden. "nickimi silin ulan" tavırları nedir yahu; neden "ben bir markayım ve bu markanın her hakkı bana ait" triplerine giriyorsun ki lan, altı üstü bir internet sitesi.

internet alemini bu kadar ciddiye alan adam, cyberseks ile orgazm olmuyorsa, kendimi sikeyim. hatta o beraber sözlük sözlük gezdiği arkadaşları falan var ya, onlarla cybergrup yapıyorlardır.

Allahım şunlara akıl fikir ver nolur ya. Yoksa sinirden ölcem.
hiç sikimde olmayan meraktır.
tarih boyunca...............................

biz mesela facebook'ta anarşik eylemler yapan bi grubumuz ve grubumuzun kurucusu paleotik döneme ait olduğunu düşündüğümüz bir cro-magnon. asırlardır yapıyoruz böyle şeyler. alıştık bi kere, kudurmuştan beteriz lan.