bugün

egoist insanlardan kurtulmanın tek yolu budur. en azından onları görmezsiniz. dakika başı açık saçık fotoğraf paylaşıp ''can sıkıntısı .s.s.s.s'' yazan şahıslardan kurtulursunuz. elbette twitter, instagram vb. içinde geçerli.
her can sıkıntısında fotoğraf çekilen bu egoist döl artığı şahıslar size diyorum... gidin bir kitap okuyun, birşey yapın. facebooku kapatın. popüler kültürün kölesi olmayın. insanları saptırmayın.

aynı goethe'nin dediği gibi:
''Egoist kişi, can sıkıntısının azabından kurtulamaz.''
insanların kendisini başkasıymışçasına gösterdiği bir çeşit pahalı bir elbiseden başka bir şey değil facebook.
Lüks mekanlarda yer bildirimi yaparak, cicili bicili ortamlarda çekilen götün başın ayrı oynadığı fotoğraflar koyarak ben zenginim imajına çabucak bürünen kardeşlerim, beni okuyorsanız lütfen şöyle şeyler yapmayın. Sizin yüzünüzden ilkokul arkadaşlarımı bulduğum facebook adresimden feragat ettim. Baktım sizi hayatımdan çıkaramıyorum, ben pes ettim.
Gayet sıradan bir hayat yaşayan tanıdığımın "özendiğin hayatı yaşamakla meşgulüm." durum güncellemesini gördükten sonra oldu iyi günler bana müsade diyerek hesabımı dondurdum. Lakin elimiz kolumuz, soluduğumuz oksijen kıvamına gelen facebook lanet olsunki pek çok şeyden haberdar olmamızı sağlıyor. Keşke tayyip twitter gibi bunu da kapattırsa. Bu sefer yemin ederimki internet özgürlüğümüzü elimizden aldılaaaar ühühühhh diye ağlamayacağım. Hatta insanlık namına tüm devletler tarafından erişim engellenmeli. Engellenmeli ki facebook dışında başka bir dünya daha olduğunu o kafalarını telefonlarına gömmek istediğim,iki lafı bir araya getiremeyen, devamlı başkasıymışçasına davranan tanıyor olduğum ve olabileceğim şahıslar anlayabilmeli.