bugün

adem i ilk insanı, insanların atasını şeytana uydurarak cennetten yeryüzüne indiren ve bunca günahların müsebbbibi olduğuna inanıldığı için onu yüce yaratıcıya havale etmektir. neymiş efendim, o meyve ölümsüzlük yiyeceğiymiş, onu yiyen asla ölmez, ve ebedi billah cennette kalırmış, ama allah bunu ademden saklıyormuş, yi ademim, yi adamım, bak şeytan da öyle diyor, biz yokken o vardı, diye diye adamın başının etini yiyince biri hindistana diğeri bilmem nereye gönderilmiş ve ta bugünlere gelinmiştir. demek ki burdan kadınların erkekleri nasıl da kandırdığı, nasıl da böyle büyük bir külfete sebep oldukları sonucunu çıkarıyoruz. cehennem de hz havva nedeniyle yaratılmış, sorgu sual de. kardeşim evrensel hukukta değişmez bir kural vardır. cezaların şahsiliği prensibi.aynı zamanda islamda da. ne demek? kimse başkasının suçundan ötürü cezalandırılamaz. ben neden hz havva ile adem in günahlarının külfeti altında eziliyorum kardeşim? ceza onları bağlar. belki ben cennette olsaydım hz havva ya uymayacaktım, yani babamın anamın işlediği suçtan dolayı, ben neden böyle bir imtihana tutuluyorum. şikayetçiyim. ahirette mahkeme i kübrada sorgu sual celsesinde esasa geçilmeden hakkımdaki suçlamaların usulden reddini isteyeceğim. hukukçuyum hamdolsun. hayır yani yanlışsam söyle.
sonuç çıkmayacak bir şikayettir. elma bu yahu. ekşisi var. kırmızısı var. kepeklisi var. sulu sulu.tabi eğer elma yüzündense.

üstelik hz. adem de havva yı niye yalnız bırakmış ki, kadın milleti yalnız bırakılır mı?

üstelik , şeytan faktörü var birde.
veda hutbesinde, büyüklerinin günahları, evlatlarından çıkmaz denilse de başımıza geleni biliyoruz.
Google ı kapattıranlar, bu davayı da kazanır. *